Intel organizuje własną Olimpiadę dla esportowców, turniej kwalifikacyjny w Polsce

​Dobre wieści dla osób, które nie mogą się doczekać włączenia elektronicznej rozrywki do programu Igrzysk Olimpijskich - Intel postanowił przyspieszyć bieg wydarzeń i organizuje własną Olimpiadę.

Bo chociaż Międzynarodowy Komitet Olimpijski od wielu lat powtarza, że dostrzega e-sport i potrzebę przyjrzenia się możliwości jego włączenia do Igrzysk Olimpijskich, to niestety jego zdaniem jest jeszcze zbyt wcześnie, by mówić o tym w kontekście najbliższych Olimpiad, tj. 2020 i 2024. Również dlatego, że obecnie branża gier dynamicznie się rozwija, zmieniana choćby przez rozszerzoną i wirtualną rzeczywistość, więc trudno powiedzieć, w jaki sposób za te kilka odbierane będą popularne dziś tytuły.

Reklama

Jak twierdzi przewodniczący MKOl, Thomas Bach: - Jesteśmy zgodni co do tego, że nie możemy i nie powinniśmy ignorować wzrostu tej gałęzi przemysłu oraz zaangażowania, jakie przejawia młode pokolenie. Powinniśmy mieć udział w życiu tej społeczności. Tu pojawia się jednak niesławne “ale", a mianowicie: - Jeśli dopuścimy do Igrzysk jedną z dzisiejszych gier, młode pokolenie z 2024 roku może stwierdzić: tak, to gra, w którą grał mój dziadek. Co to w ogóle jest?

Mówiąc krótko, Międzynarodowy Komitet Olimpijski gra na zwłokę, więc ktoś inny musi wziąć sprawy w swoje ręce, żeby pokazać, jak ważny jest dziś esport. I robi to Intel. Przy okazji przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio koncern zorganizuje "Olimpiadę" dla graczy, która będzie się odbywać równolegle do klasycznych zmagań sportowych, tyle że uczestnicy spróbują swoich sił w grach Street Fighter V i Rocket League. Do wygrania będzie po 250 tysięcy dolarów na każdy tytuł, a turniej kwalifikacyjny odbędzie się w czerwcu przyszłego roku w... Polsce.

Finały Intel World Open, bo tak nazywa się impreza, zostaną rozegrane w dniach 22-24 czerwca w Tokio. Podobnie jak na klasycznych Igrzyskach, zawodnicy będą grali w drużynach reprezentujących swoje kraje. W marcu wystartują krajowe kwalifikacje, gdzie wyłonieni zostaną najlepsi zawodnicy, którzy dostaną powołanie do reprezentacji. Podczas turnieju w naszym kraju będziemy zaś śledzić poczynania 20 zespołów, które powalczą o awans do wielkiej ósemki, gdzie automatyczne miejsce ma już “organizator", czyli Japonia. Zainteresowani?

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Dowiedz się więcej na temat: intel

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś na świecie

Raporty specjalne

Rekomendacje