„Tfue” kończy z profesjonalną karierą!

Jeden z najbardziej znanych graczy w historii Fortnite: Battle Royale – Turner „Tfue” Tenney ogłosił, że kończy karierę profesjonalnego zawodnika tej gry. Jego głównym zajęciem będzie streamowanie na Twitchu.

Reprezentant organizacji esportowej FaZe Clan jest jedną z ikon Fortnite’a: Battle Royale. Jego transmisje na Twitchu ogląda każdego dnia po kilkadziesiąt widzów jednocześnie. Swoją popularność zawdzięcza głównie ponadprzeciętnym umiejętnościom grania w tytuł od Epic Games. Gdy był zapraszany na turnieje, wówczas z miejsca stawiano Amerykanina w gronie największych faworytów. Wystarczy wspomnieć, że w ubiegłym roku Tenney zdołał zwyciężyć aż w ośmiu turniejach na całym świecie. Łącznie zarobił prawie pół miliona dolarów. Teraz zapowiedział, że kończy karierę czynnego zawodnika, by skupić się na streamowaniu.

Reklama

22-letni gracz FaZe Clan zapowiedział, że jego ostatnim profesjonalnym turniejem będą kwalifikacje do Fortnite World Cup. W puli zawodów znajduje się aż sto milionów dolarów, a same zmagania potrwają do lipca. Nie znamy dokładnej przyczyny takiej decyzji Tenneya. Można jednak przewidywać, że na to może się składać słabsze zdrowie streamera w ostatnim czasie, na co publicznie się uskarżał oraz dynamiczne zmiany w grze, które przeszkadzają graczom w ustaleniu stabilnych taktyk do przeprowadzania spotkań.

Czy jest szansa na to, że Amerykanin zmieni swoją decyzję i wróci na zawodowe serwery? Na razie nic na to nie wskazuje. Możliwe, że dobry wynik podczas Pucharu Świata zachęci ‘Tfue" do pozostania na scenie Fortnite’a. Nie wiadomo również, kogo dobierze sobie partner z DUO 22-latka - "Cloak".

Krzysztof Chałabiś

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama