Reklama

Popularny streamer Twitcha pochwalił się swoimi zarobkami. Zwalają z nóg!

Streaming to zajęcie bardzo dochodowe i nie ma w tym określeniu nawet dozy hiperboli. Najwięksi potrafią w tej branży zarobić rekordowe, zaporowe wręcz pieniądze, czego dowodem jest gwiazda Twitcha Félix Lengyel, znany szerzej jako "xQc". Nie trzeba jednak należeć do ścisłej czołówki, by popularne platformy do transmitowania na żywo zaczęły sowicie wynagradzać.

Twitch, Kick i YouTube Gaming - najwięksi gracze na rynku streamerskim

Od bardzo dawna niepodzielnym królem na rynku streamingowym jest Twitch, marka stale rozwijana przez grupę Amazona. To właśnie na tej platformie brylują najwięksi internetowi twórcy z całego świata - ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Polski, Niemiec czy Wielkiej Brytanii.

Coraz więcej na tym rynku do powiedzenia ma konkurencyjny Kick, który przyciągnął do siebie kilka dużych gwiazd na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy. Mowa m.in. o basenowej kontrowersyjnej streamerce Kaitlyn "Amouranth" Siragusie, arcymistrzu szachowym Hikaru Nakamurze czy nawet rodzimych twórcach takich jak "EWROON" czy "TheNitroZyniak".

Reklama

Kick zasilany jest przez internetowe kryptowalutowe kasyno Stake.com. Bez wątpienia platforma ta ma sporo pomysłów na siebie, co może w przyszłości warunkować jej spory sukces. Ostatnio właściciele Kicka rozwinęli swoją aplikację mobilną, poprawili jakość playera i weszli w jeszcze większą interakcję z twórcami nadającymi w tym właśnie serwisie.

W konsekwencji początkowi twórcy chcący wejść w świat streamingu z zamiarem rozwijania swojego kanału, mają całkiem dobre alternatywy. Jeśli nie Twitch, to Kick. Jeśli nie Kick, to w tle wychyla się również dosyć prężnie działający YouTube Gaming słynący z takich międzynarodowych gwiazd jak "Valkyrae", "TimTheTatman" czy "DrLupo".

xQc rozbił bank. Tyle zarobił znany kanadyjski streamer

Dużą pokusą aktywności streamerskiej są oczywiście zarobki twórców. W ostatnim wywiadzie słynny charyzmatyczny Kanadyjczyk Félix "xQc" Lengyel zdradził nieco więcej o swoich przychodach. 28-latek zapytany przez dziennikarza o swoje rekordowe zarobki odpowiedział, że w jednym roku udało mu się maksymalnie zarobić 9 milionów dolarów na samym streamowaniu.

Warto jednak dodać, że "xQc" rozwija swój kanał od blisko 9 lat, a jego apogeum popularności przypadło kilka lat temu. Aktualnie Kanadyjczyk posiada 12 milionów obserwujących na Twitchu, co plasuje go w tej kategorii na zaszczytnym piątym miejscu. Jego transmisje na żywo oglądane są średnio przez 40 tys. osób, co jest jednym z najlepszych wyników na platformie od Amazona.

Od dosyć niedawna "xQc" realizuje swoją karierę również na konkurencyjnym Kicku. W połowie ubiegłego roku w sieci gruchnęła wiadomość o tym, że Kanadyjczyk miał podpisać lukratywny kontrakt z tą platformą opiewający na kwotę bagatela 100 milionów dolarów. Na takie stawki liczyć może jednak niewielu...

Mniejsi streamerzy też mogą zarobić dobre pieniądze

Opowiedzieliśmy już nieco więcej o zarobkach prawdziwych gigantów streamingu. Niedopowiedzeniem byłoby brak wspomnienia o przychodach mniejszych twórców, którzy również próbują swoich sił na platformach Twitch bądź Kick.

Kilka dni temu polski streamer Emil Truszkowski (aikoiemil) pochwalił się swoimi zarobkami na tej drugiej z wymienionych witryn. Twórca regularnie nadaje swoje transmisji z Japonii. Jego streamy ogląda średnio ok. 130 osób. Jako członkowi programu partnerskiemu KCIP (Kick Creator Incentive Program), udało się osiągnąć w marcu tego roku 727 dolarów, czyli ok. 2900 zł.

Truszkowski przyznał jednak, że nie był regularny w tym miesiącu. Gdyby utrzymał częstotliwość prowadzenia transmisji to "bez problemu" sięgnąłby zarobków rzędu 1500-200 dolarów za pełny miesiąc działania.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: twitch.tv | Kick
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy