Znana postać Fortnite'a permanentnie zbanowana

​Fortnite'owa część FaZe Clanu znów związana jest z negatywną sprawą. Mianowicie Epic Games zbanowało jednego z członków organizacji - Jarvisa "Jarvisa" Khattri'ego.

Brytyjczyk był jednym z "content creatorów" w FaZe, jeśli chodzi o świat wspomnianej gry battle royale. Do głównych zadań "Jarvisa" należało prowadzenie streamów oraz kanału na YouTubie. Oczywiście streamer nie zamykał się tylko w produkcji Fortnite, to jednak to właśnie ta gra była motywem przewodnim w jego działalności. Khattri zdołał nawet uzyskać dużą popularność, gdyż na YouTubie posiada on prawie dwa miliony subskrybentów.

Reklama

Okazało się jednak, że postać streamera nie jest krystalicznie czysta. Producent Fortnite'a - Epic Games nałożył na gracza permanentny zakaz gry. Powodem podjęcia takiej decyzji był fakt, iż "Jarvis" grał podczas różnych trybów, jak choćby Playground Mode, z aimbotem. Brytyjczyk sam udostępnił z tego nagranie, gdyż miało ono służyć jako jeden z nowych filmików na kanale. By jednak zabezpieczyć swoje główne osiągnięcia, członek FaZe specjalnie użył do tego materiału inne konto. Ostatecznie Epic zdecydowało się na drastyczny krok, zakazując mu całkowicie dalszej rywalizacji.

Środowisko Fortnite ma być podzielone w tej kwestii. Jedni sugerują, iż kara jest przesadnie surowa. Drudzy sądzą natomiast, że "Jarvis" wiedział, na co się pisze i nie ma usprawiedliwienia jego czynu. W całą sprawę włączył się również sam zainteresowany. Khattri opublikował bowiem specjalny filmik na kanale, w którym tłumaczy całą sprawę i prosi o drugą szansę.

Podczas materiału możemy dowiedzieć się, że Fortnite zmienił jego życie, gdyż mógł robić to, co kocha, a ostatnie dwa lata życia, na których skupiał się na grze, są jego najlepszymi w życiu. W tym czasie m.in. spotkał on wielu wspaniałych ludzi. Dalej Brytyjczyk przechodzi do głównego tematu sprawy, przy czym towarzyszą mu spore emocje. Czasami bowiem wideo jest przerywane, gdyż bohater sprawy nie mógł powstrzymać się od płaczu.

Podczas głównej części Khattri zaznacza, iż wie, za co dostał karę, jednocześnie zaznaczając, że nigdy nie oszukiwał podczas rywalizacji z innymi graczami w zwykłych matchmakingach. "Jarvis" sugeruje również, iż sam jest przeciwny cheatowaniu. Później "Jarvis" mówi o konsekwencjach związanych z banem i tym, jak bardzo to na niego wpływa. Cały materiał znajdziecie poniżej.

Dowiedz się więcej na temat: Fortnite

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL