Zmarł Jonas Neubauer, legendarny gracz Tetris

W dniu 4 stycznia zmarł Jonas Neubauer, legenda w społeczności miłośników klasycznego Tetrisa. Miał 39 lat, a jako przyczynę śmierci podano "nagłe zagrożenie życia". O śmierci sympatycznego mężczyzny poinformowano za pośrednictwem komunikatu zamieszczonego w serwisie Twitter.

Neubauer był jednym z najlepszych specjalistów od Tetrisa na świecie, mogąc pochwalić siedmioma tytułami Mistrzostw Świata w tę nietypową dyscyplinę. Co więcej, mężczyzna zdobył wszystkie medale Classic Tetris World Championships z rzędu, nie oddając pola ani razu od 2010 do 2017 roku.

Reklama

Jak mówił w jednym z wywiadów, zaczął grać w Tetris w wieku ośmiu lat, po zobaczeniu gry na okładce czasopisma Nintendo Power. Mężczyzna nie przestawał grać także jako nastolatek, już na konsoli NES. Później zaczął chwalić się swoimi wynikami punktowymi w sieci, zyskując rozgłos.

W 2010 roku otrzymał zaproszenie na pierwsze Mistrzostwa Świata, organizowane w Los Angeles. Na miejscu w finale rozprawił się z faworytem, Harrym Hongiem, zyskując znacznie na popularności. Uwagę zwracał także styl rozgrywki: Neubauer budował dość chaotycznie, ale zawsze celowo.

"Perfekcjoniści nie poradziliby sobie z graniem w Tetris" - mówił. "Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że gra premiuje osoby gotowe na podejmowanie odważnych decyzji w bardzo krótkim czasie, nie męczące się takim stylem" - opisywał legendarny zawodnik w rozmowie przeprowadzonej w 2017 roku.

W prywatnym życiu Neubauer pracował jako menedżer w barze i inwestował w firmę sprzedającą marihuanę. Streamował także w serwisie Twitch, gdzie pokazywał na przykład, że świetnie radzi sobie także z graniem w Tetris... z zawiązanym oczami. Lata doświadczenia pozwalały szokować widzów.

"Jonas, tęsknimy, kochamy cię i dziękujemy za inspirowanie nas, by zawsze starać się być najlepszym. Nasze najlepsze życzenia dla żony Heather, matki Sharry, rodziny i przyjaciół. Spoczywaj w pokoju, nasz bohaterze" - napisano w oświadczeniu wystosowanym przez Classic Tetris World Championship.

Reklama

Najlepsze tematy