Według EA do marca 2021 roku Apex Legends będzie wart miliard dolarów

​Dyrektor operacyjny EA prognozuje, że Apex Legends do marca przyszłego roku będzie wart miliard dolarów. Battle royale cały czas nadal radzi sobie bardzo dobrze i jest jedną z ważniejszych marek Electronic Arts.

Apex Legends zaraz po premierze na początku 2019 roku cieszył się ogromną popularnością, która mimo, że stopniała, to nadal utrzymuje się na dobrym poziomie. Dzięki temu Electronic Arts może dołożyć do puli całkiem sporo pieniędzy, pochodzących z mikropłatności.

Reklama

Dyrektor operacyjny EA, Blake Jorgensen odnosząc się do rozwoju battle royala, przyznał że do marca 2021 roku, powinien być on wart miliard dolarów. Jednocześnie przedstawiciel Elektroników powiedział, iż wszystkie studia firmy osiągają zadziwiająco dobre rezultaty i od początku bieżącego roku podatkowego umożliwiły wydanie ośmiu gier.

Jeżeli mowa o Apex Legends oczekuje się, że w roku podatkowym wygeneruje on 500 milionów dolarów, a zysk netto wzrośnie o 24 procent rok do roku. Electronic Arts dzięki swoim franczyzom i platformom zarobiło w ostatnim kwartale 846 milionów dolarów.

Statystyki udowadniają z kolei, że Apex Legends pod względem przychodów jest na równi z The Sims 4, przewyższając Madden Ultimate Team, ale jednocześnie pozostając za plecami najbardziej opłacalnego dla Elektroników FIFA Ultimate Team.

Apex Legends jest w od kilku dni na fali wznoszącej z powodu startu 7. sezonu oraz dodania całkowicie nowej mapy, która jeśli wierzyć dostępnym opiniom, przypadła graczom do gustu. Ponadto tytuł trafił na Steam, czyli największą platformę gamingową, więc należy oczekiwać, że nastąpi wzrost liczby użytkowników na serwerach. Zapewne dodając battle royala do usługi Valve, Electronic Arts liczy na taki właśnie scenariusz.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Dowiedz się więcej na temat: Apex Legends

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama