Ważni twórcy Rainbow Six Siege odchodzą do nowego projektu

​Rainbow Six Siege to rzadki przykład gry, która zdobywała popularność wraz z upływem czasu. Po premierze w 2015 roku nie cieszyła się większym zainteresowaniem, lecz kolejne zmiany i ciągła praca deweloperów sprawiły, że dzisiaj jest to jedna z ważniejszych sieciowych strzelanek na rynku gier.

Teraz społeczność jest stabilna i zbliża się jednak piąta rocznica, więc nadchodzi najwyższa pora, by kluczowi twórcy zajęli się nowymi projektami. Większe modyfikacje nie są wymagane, więc dyrektor kreatywny Xavier Marquis oraz dyrektor marki Alexandre Remy przenoszą się do innych projektów.

Reklama

Zabierają ze sobą "kilku innych członków bazowego zespołu". Wszyscy pozostaną jednak wewnątrz Ubisoftu, więc po cichu można już chyba zacząć spekulować, że panowie mogą zająć się na przykład bezpośrednią kontynuacją Rainbow Six Siege. Nie znamy jednak żadnych oficjalnych szczegółów.

Ta grupa z bazowego zespołu to między innymi reżyser Leroy Athanassoff. Remy zapewnia, że Siege już od jakiegoś czasu ma całkiem nowy zespół zarządzający, który przejmie pełną kontrolę nad dalszym rozwojem produkcji w nadchodzących tygodniach, zwalniając odchodzących kolegów. Nie da się jednak ukryć, że szykują się zmiany.

Menedżer do spraw społeczności - Craig Robinson - śpieszył z zapewnieniami w serwisie społecznościowym Reddit, że zmiany te nie oznaczają końca biegu dla Rainbow Six Siege. Wprost przeciwnie - zespół twórców odpowiedzialnych za dalszy rozwój tylko się powiększy w przyszłości.

Dowiedz się więcej na temat: Rainbow Six Siege

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL