Virtus.pro wystąpi w ECS!

​Polska drużyna CS:GO Virtus.pro otrzymała zaproszenie do uczestnictwa w ósmym sezonie prestiżowego cyklu Esports Championship Series. Zaproszenie może dziwić, gdyż Polacy nie prezentują ostatnio dobrej formy, a nawet ostatnio wypadli z najlepszej trzydziestki rankingu portalu hltv.org.

ECS jest jednym z największych organizatorów turniejów CS:GO na świecie. Marka należy do FACEIT, czyli organizatora wielu lig, w tym FACEIT Pro League, gdzie mierzą się najlepsi zawodnicy na świecie w różnych składach. Sam ECS również również przebiegał według formatu ligowego, lecz zmieniło się to w ubiegłym sezonie, gdy rozgrywki zostały podzielone na kilka turniejów LAN-owych.

Reklama

W ósmym sezonie rozgrywek wystąpi jedna polska drużyna - będzie nią Virtus.pro prowadzone przez Jakuba "Kubena" Gurczyńskiego. Polacy nie prezentują się najlepiej w ostatnich miesiącach, lecz nadal marka "Virtusów" budzi zainteresowanie wśród kibiców CS:GO na całym świecie. Prawdopodobnie to było czynnikiem, który przeważył, że zaproszenie od angielskiej firmy powędrowało właśnie do Polski. Oprócz "Niedźwiedzi" zaproszenia otrzymały między innymi: FaZe Clan, Astralis, Team Vitality czy Ninjas in Pyjamas. Być może do ECS zakwalifikuje się inna polska ekipa, gdyż stawką turnieju Pinnacle Cup będzie rozstawienie w turnieju i większa szansa na awans do części głównej.

Europejskie rozgrywki rozpoczną się już 16 września. Wówczas wystartuje pierwszy z pięciu turniejów kwalifikacyjnych do wielkich międzykontynentalnych finałów. Daty kolejnych zmagań powinny zostać ujawniane systematycznie.

Dowiedz się więcej na temat: virtus.pro

Reklama

Najlepsze tematy