Vainglory All Stars może być kolejnym mobilnym esportem

​Z rynkiem gier mobilnych, rosnącym z miesiąca na miesiąc i mnóstwem tytułów regularnie uświadamiającym ludziom o drzemiących w nim potencjalne, kolejne studia rozważają również rozwój esportu. Ostatnim tego przykładem jest Vainglory All Stars.

Uniwersum Vainglory, jednego z pierwszych, mobilnych tytułów MOBA, powiększa się o nowe studio, Bazooka Tango. Ich pierwszym projektem jest Vainglory All Stars, coś co na pierwszy rzut oka boleśnie przypomina Brawl Stars.

Reklama

Gra ma niedługo ruszyć z betą w niektórych regionach i pewnie wtedy przyjdzie nam przekonać się, czy jest to próba zgarnięcia części rynku stworzonego przez Brawl Stars czy oryginalny pomysł, który stworzy realną konkurencję dla pozostałych tytułów. Z Brawl Stars Championship 2020 na horyzoncie pierwszym, oczywistym pytaniem w kontekście Vainglory All Stars był jego potencjał esportowy.

Wzbogacone ostatnio o 2.5 miliona dolarów od BITKRAFT Esports Ventures Bazooka Tango ma szansę na wprowadzenie odrobinę świeżości na rynek mobilny. Pytanie tylko czy faktycznie skorzystają z tej szansy i uda im się stworzyć coś równie przełomowego jak oryginalne Vainglory.

Reklama

Najlepsze tematy