Ubisoft ogłasza pierwszy World Cup w Tom Clancy's Rainbow Six Siege

Podczas cyfrowej konferencji prasowej Ubisoftu, Ubisoft Forward, firma ogłosiła pierwszy w historii Rainbow Six World Cup, ekscytujący nowy sposób na e-sportową zabawę w Tom Clancy’s Rainbow Six Siege.

Rainbow Six World Cup odbędzie się latem 2021 r. Po raz pierwszy w historii e-sportu Rainbow Six, gracze z 45 krajów i regionów będą rywalizowali na najwyższym poziomie, aby przejść do historii jako drużyna, która zdobyła pierwsze trofeum Rainbow Six World Cup. Puchar Świata to także niepowtarzalna i bezprecedensowa okazja dla fanów, aby podzielić się miłością, dumą i bezwarunkowym wsparciem dla drużyny, która będzie ich reprezentowała na arenie światowej.

Reklama

Z tej specjalnej okazji, Ubisoft zaproponowało rolę ambasadora Rainbow Six World Cup znanemu sportowcowi, Tony'emu Parkerowi, który podzieli się swoim dwudziestoletnim doświadczeniem z graczami biorącymi udział w zawodach. Tony Parker jest czterokrotnym mistrzem NBA, mistrzem EuroBasketu, po raz 180 razy był wybierany do reprezentacji swojego kraju i cechuje się ogromną pasją dla e-sportu i gier wideo. Będzie się dzielił swoim doświadczeniem z graczami, którzy po raz pierwszy poczują presję związaną z rywalizacją w Pucharze Świata.

Od września 2020 r. do lata 2021 r.: droga Rainbow Six World Cup

Od amatorskich rozgrywek, które rozpoczęły się zaledwie 5 lat temu, Rainbow Six Siege rozwinęło się w najwyższej klasy tytuł e-sportowy Ubisoftu. Gra posiada ponad 60 milionów graczy na całym świecie i 40 zawodowych drużyn rywalizujących w 4 silnych ligach regionalnych w Ameryce Północnej, Europie, Ameryce Łacińskiej i obszarze Azji-Pacyfiku. Puchar Świata Rainbow Six to najnowszy element w ekosystemie e-sportowym Rainbow Six, niezależna warstwa rozgrywek i pierwszy w historii turniej w grze, w którym biorą udział reprezentacje narodowe.

W Rainbow Six World Cup weźmie udział 45 państw i regionów, w 2 etapach. Etap kwalifikacji rozegrany zostanie w pierwszej połowie 2021 roku, a finały zostaną rozegrane latem 2021 r. 14 krajów i regionów otrzyma bezpośrednie zaproszenie do finałów, a 31 pozostałych państw weźmie udział w kwalifikacjach online o 6 pozostałych miejsc. Ostatecznie 20 drużyn weźmie udział w finałach Pucharu Świata.

Aby wyłonić reprezentantów lokalne społeczności i profesjonalne sceny Rainbow Six Siege wezmą udział w dwuetapowym procesie:

  • Począwszy od 14 września każdy z 45 uczestniczących krajów i regionów zacznie wyłaniać swoje komitety narodowe, złożone z 3 menedżerów zespołu.
  • Jesienią każdy komitet narodowy wybierze 5 graczy, którzy stworzą zespół.

Komitety narodowe będą ostatecznie prowadziły starannie wybrany zespół podczas drogi ku zdobyciu Pucharu Świata.

Dowiedz się więcej na temat: Rainbow Six Siege

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś na świecie

Raporty specjalne

Rekomendacje