Tymbark sponsorem głównym PGA

​Organizatorzy tegorocznej edycji Poznań Game Arena pozyskali nowego sponsora. Do grona współpracowników dołączył bowiem Tymbark, dla którego będzie to pierwsze tego typu działanie w esporcie.

Co to PGA?

PGA to prawdopodobnie największe targi gier w Polsce. Przez kilka dni trwania eventu udział w nim bierze kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Głównymi atrakcjami imprezy stanowią stoiska, w których zainteresowani mogą spróbować swoich sił w różnych produkcjach, zarówno premierowych, jak i również dobrze znanych tytułach. Oprócz tego zazwyczaj poznańskie hale stają się także miejscem rozegrania finałów poszczególnych rozgrywek profesjonalnych zespołów. W zeszłym roku zostały rozegrane finały ESL Mistrzostw Polski w Counter-Strike'a: Global Offensive oraz League of Legends. Ponadto Poznań był gospodarzem finałowego turnieju ESL Pro European Championship.

Reklama

Poznań Game Arena to jednak również szansa dla różnej maści firm na większą korelację w esporcie. W tej dziedzinie prym wiodą firmy związane z produkcją sprzętu komputerowego, gdyż te mogą zareklamować swoje podzespoły. Ponadto chętnie na targach pojawiają się inne marki, np. Wedel, który również pokazuje swoje produkty, a także rozstawia swój kram.

Tymbark wkracza w esport

Teraz do wspomnianego producenta czekolady dołączyła inna znana w Polsce firma związana z produktami żywnościowymi. Sponsorem PGA został bowiem Tymbark, czyli czołowa marka napojów smakowych. Dla wspomnianej marki będzie to pierwszy tak wyraźny krok związany z elektroniczną rozrywką.

Podczas zbliżającej się imprezy wymieniona firma rozstawi strefę mającą dwieście metrów kwadratowych powierzchni. W stoisku dojdzie do różnych konkursów i innych atrakcji dla uczestników PGA. Choć nie jest to powiedziane wprost, to być może zainteresowani otrzymają szansę sprawdzenia swoich umiejętności i rywalizacji w grze Tymbark Jump, która znajduje się na Messengerze.

Kiedy impreza?

Tegoroczna edycja Poznan Game Arena odbędzie się w dniach 18-20 października. Na razie nie jest znanych wiele szczegółów związanych ze zbliżającą się imprezą. Wiadomo jednak, iż udział w targach weźmie firma Ubisoft. Z innych niewiadomych, organizatorzy nie podali jeszcze, czy w tym roku dojdzie do rozegrania jakiegoś profesjonalnego turnieju esportowego.

Dowiedz się więcej na temat: Tymbark

Reklama

Najlepsze tematy