Twórcy Call of Duty w ramach walki z rasizmem usuwają z gry gest ręką oznaczający "OK"

​Autorzy Call of Duty: Modern Warfare wywołali zdumienie wśród graczy po usunięciu gestu ręką oznaczającego "OK", co ma zapewne związek z walką z rasizmem toczoną przez Infinity Ward.

Infinity Ward zdecydowało o skasowaniu z Call of Duty: Modern Warfare gestu ręką oznaczającego "OK". Jest to zapewne kolejny krok dewelopera w walce z rasizmem, ale decyzja wywołała jedynie uśmiech politowania wśród fanów gry.

Reklama

Najwyraźniej firma uznała, że umieszczenie pogrubionego napisu "BLACK LIVES MATTER" na każdym ekranie ładowania i opóźnienie 4. sezonu nie pomogło, stąd należy pójść o krok dalej, wyrzucając ze strzelanki gest, który został przez autorów uznany za rasistowski. Wychodzi jednak na to, że Infinity Ward dało się wkręcić internetowym żartownisiom, bowiem ów znak to efekt trollingu rozpoczęty trzy lata temu przez 4chan.

Chociaż studio nie uargumentowało oficjalnie swojej decyzji to na forum Reddit społeczność założyła specjalny wątek, żeby ustalić powód, jaki stał za twórcami. Dyskusja nie potrwała jednak długo, bo została zablokowana przez moderatorów. Łącząc wszelkie fakty, w tym wypowiedzi Activision oraz Infinity Ward na temat Black Lives Matter, zniknięcie gestu "OK" nie jest przypadkowym działaniem.

Przypomnijmy, iż w 2017 roku w ramach kampanii trolii z 4chan media zaczęły uznawać gest "OK" za symbol białej supremacji, aczkolwiek nie wszyscy się nabrali, ponieważ lewicowa organizacja Anti-Defamation League wykryła trolling. Usunięcie tego gestu z gry jest raczej dość śmiesznym działaniem ze strony deweloperów, którzy najwyraźniej połknęli stary haczyk.

Marcin Jeżewski - ITHaradware.pl

Dowiedz się więcej na temat: Call of Duty: Modern Warfare

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś na świecie

Raporty specjalne

Rekomendacje