Twórcy Apex Legends banują setki doświadczonych graczy

​Rozpoczyna się siódmy sezon zmagań rankingowych w sieciowej strzelance Apex Legends, więc czas na małe czystki na serwerach. Na wszystkich platformach zbanowano niedawno ponad 400 osób, w tym wielu bardzo doświadczonych i popularnych użytkowników, dobrze znanych w społeczności.

Dlaczego? Okazuje się, że wszyscy oni - dokładnie 419 - korzystali z błędu, który pozwalał im grać poniżej swojej rangi. Gracz o diamentowym stopniu wtajemniczenia rywalizowali więc z absolutnymi początkującymi, co pozwalało szybciej gromadzić punkty RP, ale także zniechęcać nowych graczy.

Reklama

Jak podano na Twitterze, bany obejmują 419 osób z rang "Diamond+", a więc z Diamond, Master oraz Predator. To ci najbardziej zaawansowani i utalentowani gracze, więc wykorzystywanie przez nich błędu, by męczyć osoby dopiero zaczynające przygodę z Apex Legends, nie jest zbyt uprzejme.

W trybie rankingowym Apex Legends zaczynamy od Brązu i pniemy się w górę wraz ze zbieraniem punktów RP, za radzenie sobie podczas rozgrywki. Zaledwie 2 procent użytkowników dotarło w poprzednim sezonie do Diamentu, a wyższe rangi są jeszcze rzadsze i prestiżowe dla graczy.

Nie wyjaśniono dokładnie, jak działał błąd - zapewne nie bez przyczyny. Nie było to na pewno zakładanie nowego konta - popularny "smurfing" - ponieważ delikwenci otrzymywali punkty RP. Pozostaje mieć nadzieję, że poza banowaniem deweloperzy zabrali się także za załatanie błędu.

Począwszy od siódmego sezonu - rozpoczętego 4 listopada - Apex Legends dostępne jest także na Steamie, z zachowaniem postępów zgromadzonych na platformie Origin. Za samo logowanie się otrzymamy specjalne zawieszki związane tematycznie z tytułami wyprodukowanymi przez Valve.

Wśród pozostałych nowości pojawiła się między innymi możliwość zakładania klubów, czyli własnych społeczności wewnątrz gry. Do tego oczywiście kolejna przepustka sezonowa do kupienia oraz odblokowania, obejmując ponad setką przedmiotów kosmetycznych - i nie tylko - do zdobycia.

Dowiedz się więcej na temat: Apex Legends

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje