Twórca oszustw do Call of Duty przeprasza za zamknięcie biznesu

​Firma CxCheats dotychczas zajmowała się produkcją "specjalistycznego" oprogramowania dla graczy. "Specjalistycznego" w cudzysłowie, ponieważ mówimy o programach służących do oszukiwania w popularnych produkcjach, takich jak choćby Call of Duty. Teraz twórcy zakończyli jednak działalność.

Skąd taka nagła decyzja? Otóż po długiej działalności sprawą postanowiła zająć się firma Activision, która zagroziła CxCheats pozwem sądowym, jeśli firma nie zaprzestanie dalszego tworzenia cheatów. W oficjalnym oświadczeniu przeproszono za "wszelki ból", jak mogą poczuć miłośnicy Call of Duty.

Reklama

Ciekawe, co z bólem wywołanym u uczciwych graczy, których samopoczucie jest rujnowane przez kolejnych oszustów na serwerach. Tej kwestii przedstawiciele CxCheats niestety nie poruszają. Wcześniej w tym miesiącu twórcy gry grzecznie prosili, by przestać oszukiwać w CoD: Warzone.

Grzeczne prośby rzadko jednak się sprawdzają w takich przypadkach, więc dobrze widzieć, że Activision sięga po bardziej bezpośrednie środki przymusu. Sądowa batalia z wielką korporacją niemal nigdy nie jest dobrym pomysłem dla twórców takich oszustw, którzy jawnie łamią umowy licencyjne.

Ten rynek nie znosi jednak próżni i na miejscu każdej wyeliminowanej firmy zapewne pojawią się kolejne. Kto wie, być może założone nawet przez te same osoby, które posiadają przecież gotowy produkt. Oszukiwanie w grach sieciowych jest polem bitwy i zamknięcie CxCheat tego nie zmienia.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś na świecie

Raporty specjalne

Rekomendacje