Team Kinguin w półfinale X-BET.co Invitational po ciężkim boju z EnVyUs

Team Kinguin pokonał 2:0 Akademię EnVyUs w ćwierćfinale turnieju X-BET.co Invitational.

Spotkanie rozpoczęło się na Cobblestone. Pierwsza połowa należała do graczy Teamu Kinguin. Polacy zdecydowanie mieli inicjatywę po swojej stronie. Polacy wygrali pierwszą połowę 11:4, co po stronie TT było dobrym wynikiem. Tym samym zawodnicy Kinguin stworzyli sobie szansę na dobrą pierwszą mapę z francuską formacją.

Druga część jednak przyniosła odrobienie strat przez Francuzów. Widać było, że rywale naszych zawodników są lepszą drużyną po stronie atakującej na Cobblu. W drugiej połowie również padł wynik 11:4, lecz tym razem dla graczy Akademii EnVyUs.

O rozstrzygnięciu zadecydowały dwie dogrywki. Na pierwszej był remis, lecz druga należała już do "Pingwinów", którzy ostatecznie wygrali pierwszą mapę 22:18.

Niemniej emocji było na Inferno. Tam pierwsza połowa należała do zawodników Akademii EnVyUs, którzy znów wygrali 11:4. Nic jednak w tym dziwnego, gdyż od dawna Inferno uchodzi za typowo "francuską mapę". Wiele francuskich ekip było bardzo mocnych na tej mapie.

Polacy z Teamu Kinguin stawili jednak czoła rywalowi w drugiej połowie. Zaczęli wygrywanie od zwycięstwa w pistoletówce, a następnie w dwóch kolejnych rundach. Później nieco przebudzili się Francuzi, którzy mieli prowadzenie 14:7 i wiele wskazywało na to, że będzie konieczne rozstrzygnięcie na ostatniej mapie.

Jednak podopieczni Mariusza "Loorda" Cybulskiego zaliczyli fantastyczny comeback. Polacy wygrali aż dziewięć rund z rzędu i ostatecznie pokonali francuskich rywali 16:14. Na razie nie wiemy, kto będzie rywalem Teamu Kinguin w ½ finału.