Streamerka Ohlana popełniła samobójstwo

​Kolejne niepokojące wieści płyną ze świata streamerów. Dopiero co informowaliśmy o samobójstwie zasłużonego gracza World of Warcraft - Byrona "Reckful" Bernsteina, a już musimy wracać do tematu. Kilka dni temu życie odebrała sobie zaledwie 26-letnia Lannia "Ohlana".

Kobieta nie była tak popularnym użytkownikiem serwisu Twitch jak Byron "Reckful" Bernstein, lecz nadal mogła pochwalić się imponującą liczbą 100 tysięcy śledzących użytkowników. Zajmowała się głównie Counter-Strike: Global Offensive, ale także transmitowaniem wrażeń z przeróżnych podróży na całym świecie.

Reklama

Niedawno Kanadyjka wietnamskiego pochodzenia zaczęła publikować niepokojące wiadomości w serwisach społecznościowych. "To nie jest niczyja wina" - napisała w ostatnim wpisie na Twitterze. Wcześniej - 6 lipca - wypowiadała się na przykład na temat trudnej walki z depresją na co dzień.

"Ludzie z depresją boją się sięgnąć po pomoc, w obawie, że bliscy zadzwonią po policję i zamkną ich wbrew woli. Zostają więc osamotnieni z mrocznymi myślami, ponieważ nie chcą trafić do pułapki, w której będą czuli się tylko gorzej" - napisała Ohlana w jednej z wiadomości na Twitterze, z 6 lipca.

W - jak się teraz okazało - pożegnalnej wiadomości na Instagramie 26-latka zapewnia, że "z zachwytem patrzę na możliwości, jakie otrzymałam w życiu i je doceniam. Od życia z grania w gry do podróżowania po całym świecie... Ale przede wszystkim na ludzi, których w tym czasie spotkałam".

"Popełniałam błędy, liczyłam straty i radziłam sobie z konsekwencjami. Ale czasami sprawy te przykrywały moje niebo na nieco dłużej niż powinny. Niektóre burze są cięższe od innych... Ale to w porządku. Wszyscy prowadzimy nasze własne bitwy" - czytamy na Instagramie.

"Dziękuję za wszystko. Trzymajcie się ciepło. Powtarzam to do znudzenia i pewnie już macie dość... ale jeśli nie możecie znaleźć dobrej osoby, to sami taką bądźcie. Czasami potrzeba tylko trochę odwagi, by zdać sobie sprawę, że nie jesteśmy sami. Jest piękny dzień. Cieszcie się nim dla mnie" - czytamy w jednym z ostatnich postów.

Śmierć Ohlany to kolejny mroczny punkt na raczkującej jeszcze branży streamerów. Ciągłe wystawienie na ocenę w internecie może okazać się trudniejsze, niż może wydawać się na pierwszy rzut oka - to już trzeci przypadek samobójstwa w od 2 lipca, gdy zmarł Byron "Reckful" Bernstein.

Reklama

Najlepsze tematy