Steam śrubuje rekordowy wynik w liczbie aktywnych graczy

​Należąca do Valve platforma śrubuje wcześniejszy rekordowy wynik. W miniony weekend Steam przyciągnął uwagę tłumów graczy.

Steam pobił ustanowiony niedawno rekord w liczbie aktywnych graczy. W miniony weekend na platformę Valve zalogowało się jednocześnie 22,678,529 użytkowników, co stanowi wzrost o 2 miliony względem wcześniejszych. Warto podkreślić, że zwiększone zainteresowanie sklep odnotowuje od początku bieżącego roku, ale rekordowo zaczęło być dopiero od okolic lutego i jak widać trwa dotąd.

Reklama

Jeśli chodzi o konkretne gry, to prym wiedzie tu Counter-Strike: Global Offensive, w którego w kluczowym momencie zagrało 1,100,244 osób, z kolei na drugim miejscu uplasowała się Dota 2 - 715,800 (nie da się ukryć, że tytułowi wyraźnie brakuje do historycznego 1,3 mln graczy sprzed czterech lat), a trzecią lokatę zajął PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS - 576,367 użytkowników.

Również w Top 10 znalazł się Football Manager 2020 - 182,096 ludzi czemu z drugiej nie ma co się dziwić, ponieważ wydawca ogłosił darmowy okres z symulatorem piłkarskim. Wzrost zainteresowania odnotował także Tomb Raider, ale do tego przyczyniła się trwająca do 24 marca promocja, w ramach której przygodę Lary Croft przypiszemy do konta Steam całkowicie bezpłatnie. Oczywiście nie ulega wątpliwości, że nagły przypływ aktywnych użytkowników na Steam spowodowany jest trwającą światową pandemią koronawirusa zmuszającą większość ludzi do pozostania w domach.

W tym ciężkim czasie możemy robić wiele rzeczy i do jednej z nich zaliczają się właśnie gry wideo. Otrzymaliśmy więc interesujące opcje umilenia czasu podczas domowej kwarantanny, do której trzeba się stosować, gdyż jak podkreślano to nie są koronaferie. Od przestrzegania wytycznych zależy też nie tylko nasze bezpieczeństwo, ale zdrowie, a nawet życie najbliższego otoczenia. Steam pozostaje największą platformą z grami, która musi rywalizować m.in. z Epic Games Store. Niedawno w ramach wywiadu dla magazynu Edge do tej konkurencji odniósł się dyrektor Valve, Gabe Newell. Stwierdził on, że konkurencja jest dobra i korzystają na niej wszyscy.

Ponadto Newell przyznał, że dzięki temu pozostają oni szczerzy, aczkolwiek długoterminowa rywalizacja może być brzydka, ponieważ przeciwnicy potrafią wtedy wytykać swoim oponentom różne błędy. Zdaniem współzałożyciela Valve ludzie korzystają na dyscyplinie oraz rozsądku, którymi należy się kierować prowadząc działalność w sytuacji, gdy ktoś rzuca nam wyzwanie. Gabe Newell sądzi, że dużo większe niebezpieczeństwo niesie próba kontrolowania dostępnej treści, czyli model stosowany przez Apple.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Dowiedz się więcej na temat: Steam

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś na świecie

Raporty specjalne

Rekomendacje