Startują zapisy do drugiego sezonu firmowej, charytatywnej ligi Esports Business Cup

​Już 29 sierpnia startują zapisy do kolejnego sezonu Esports Business Cup organizowanej przez Boosted Sp. z o.o. we współpracy z ESL Polska. Finały drugiego sezonu EBC odbędą się podczas targów Poznań Game Arena 2018.

Esports Business Cup to inicjatywa współtworzona przez Alexa Gryna (CEO Codewise Unicorns) i Mateusza Pachockiego. Jak sami opowiadają, pomysł zrodził się podczas przerwy w pracy, w czasie, kiedy obaj pracowali w jednej korporacji. Byli ciekawi, czy w innych firmach są ludzie, którzy tak jak oni po godzinach grają w Counter Strike Global Offensive, a jeśli tak to czy istnieje inicjatywa, która daje im możliwość sportowej rywalizacji. Tak zrodził się pomysł na amatorską ligę dla pracowników firm, która daje możliwość przeżycia namiastki tego, co czują profesjonalni gracze na esportowej scenie.

Reklama

Głównym założeniem Gryna i Pachockiego jest postawienie nacisku na budowanie relacji, dobrą atmosferę i esportowe emocje. Nowością w tym sezonie jest partnerstwo z ESL Polska. Współpraca z liderem branży w organizacji lig i wydarzeń esportowych pozwala wynieść Esports Business Cup na wyższy poziom pod względem organizacji turnieju.

Nagrodę główną, wygrana drużyna przekaże na wybrany przez siebie cel charytatywny. Dla finalistów przewidziano także nagrody rzeczowe.

Warto przypomnieć, że pierwsza edycja EBC trwała od maja do czerwca 2018, udział w niej wzięło 16 drużyn, a zwyciężyła drużyna z Publicis Media. Zwycięzcy nagrodę pieniężną 15 000 PLN postanowili przeznaczyć na wsparcie Oli Mikołajewskiej poprzez wpłatę na konto Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą".

Finały drugiego sezonu Esports Business Cup odbędą się podczas największych targów gier komputerowych i elektronicznej rozrywki Poznań Game Arena. Rozgrywki będą miały miejsce przy udziale publiczności, w PGA Esports Arena Powered by ESL, czyli hali numer 5, w dniach 12-14 października 2018.

Zapisy będą trwały od 29 sierpnia do 5 września, a sam start ligi przewidziany jest na 7 września. Drużyny mogą się zgłaszać na stronie https://play.eslgaming.com/poland/ebc Tam także dostępny jest regulamin rozgrywek.

Relacje z rozgrywek będzie można oglądać na kanale Twitch: https://www.twitch.tv/ebc_live

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Esports Business Cup

Reklama

Najlepsze tematy