Smutny koniec Mixer

​Minął już miesiąc od niespodziewanego ogłoszenia, że Microsoft pozbywa się serwisu Mixer, oferując wszystkim streamerom przenosiny na Facebook Gaming. Okazuje się, że z oferty skorzystało niewielu, a zdecydowana większość woli przejść na Twitch. Dla wielu oznacza to powrót "na stare śmieci".

Wszystko to sprawia, że dzisiaj serwis Mixer jest już na dobrą sprawę pustynią, pełną kanałów, które służą tylko i wyłącznie do reklamowania nowego miejsca, w którym można znaleźć danego streamera lub streamerkę. Królują powtórki transmisji z przeszłości - są nawet czarne ekrany z linkiem na Twitch.

Reklama

Kanałów prawdziwie "na żywo", z prowadzącym i faktyczną akcją, która nie jest powtórką, jest obecnie na Mixerze bardzo mało. Rzut oka na prezentowane linki wystarczy za to, by z całą pewnością stwierdzić, że większość przenosi się właśnie na Twitch. Odnośniki do Facebook Gaming to rzadkość.

Jest sporo kanałów, które pozostają obecnie włączone tylko po to, by zainteresowani widzowie mogli zebrać specjalne punkty "Mixer points". Wkrótce też będą przeszłością, lecz obecnie można je jeszcze wykorzystać do pozyskiwania bonusów i elementów kosmetycznych w Paladis czy w serii Forza.

Rzadkością są małe kanały, organizujące pożegnania. "Cieszę się, że zaczęłam transmisję i macie miejsce, gdzie można się zrelaksować i pogadać" - mówiła niejaka BeeYoo, jedna z nielicznych osób faktycznie prowadzących transmisję. Kobieta zaoferowała nawet kilka kawałków na ukulele.

Jest też kanał YouPlay, który wrócił z niebytu, by umożliwić czatującym wspólne granie w Pokémon Yellow. To miejsce było popularne w latach 2016-2017, lecz stale zmagało się z problemami technicznymi takiego wspólnego grania, więc wkrótce zaprzestano działania. Do teraz, jak widać.

"Zawsze będziemy mieli wspomnienia, ale trochę czasu upłynie, zanim wszyscy będziemy mogli spojrzeć wstecz na czas spędzony wspólnie na tej platformie i uśmiechnąć się bez gniewu w naszych sercach" - mówi MissHenley, kolejna z byłych streamerek w serwisie Mixer, szukająca nowego startu.

Dowiedz się więcej na temat: Mixer

Reklama

Najlepsze tematy