Skórki w Fortnite będą posiadały maseczki przeciw koronawirusowi?

​Na bardzo interesujący pomysł wpadł jeden z internautów związany z Fortnite: Battle Royale. Udostępnił on grafiki z koncepcją, według której znane już skórki miałyby posiadać maseczki ochronne na usta.

W wielu krajach młodsi fani gier mają dni wolne od zajęć, gdyż pozamykano szkoły z powodu koronawirusa. Co oczywiste, w wielu przypadkach ten czas pożytkowany jest graniem w gry wideo. Jednym z najczęściej wybieranych tytułów jest nadal Fortnite: Battle Royale. Dlatego też powstają koncepcje, by metody na walkę z koronawirusem przemycić również do świata gry.

Reklama

Jeden z użytkowników o nicku "TheIronVader" opracował koncepcje, która polega na dodaniu grafiki ochronnych maseczek do istniejących już skórek. Biorąc pod uwagę to, że gry są jednym z pierwszych wyborów młodych ludzi, to ten sposób promocji ochrony przed pandemią wydaje się być strzałem w dziesiątkę.

Jak na razie nie wiadomo czy studio Epic Games zdecyduje się skorzystać z pomysłu jednego z fanów. Trzeba również wziąć pod uwagę, że praca wytwórni może być również poważnie zaburzona. Wiele dużych przedsiębiorstw przechodzi na tryb "home office" i wykonuje swoje obowiązki z domu. W tak specyficznej dziedzinie jak tworzenie gier video, praca z domu może być nieco utrudniona.

Wielu obserwatorów Fortnite’a jednak chciałoby takiego dodatku do gry. Wówczas zabawa byłaby połączona z bardzo dużym walorem edukacyjnym, a sam Fortnite mógłby być stawiany za jeden ze wzorów tego, jak można wykorzystywać rozgrywkę video do edukacji młodych członków społeczeństwa.

Dowiedz się więcej na temat: koronawirus

Reklama

Najlepsze tematy