Siedem tysięcy osób w wirtualnych turniejach Ekstraklasy

​Trzy turnieje Ekstraklasy organizowane pod hasłem #ZostanWDomu z FIFA20 zgromadziły w ostatni weekend siedem tysięcy graczy. Tylko do piątkowej rywalizacji zarejestrowało się 3,1 tysiąca osób, co stanowi rekord w liczbie uczestników pojedynczego turnieju FIFA w Polsce.

Ekstraklasa zorganizowała turnieje, których celem była zachęta do pozostania w domu w okresie epidemii. Udało się zgromadzić rekordową liczbę uczestników, mimo że rejestracja trwała zaledwie kilka dni - od wtorku 24 marca do startu każdego z trzech turniejów w piątek, sobotę i niedzielę. W komunikację i promocję wydarzenia zaangażowały się wszystkie kluby Ekstraklasy oraz ich piłkarze. Cześć z nich nagrywała w swoich domach filmiki zachęcające do udziału, udostępniane na kanałach klubowych.

Reklama

Zawodnicy wzięli także udział w rywalizacji, a wśród uczestników turnieju znaleźli się m.in. Maciej Rosołek z Legii, Bartosz Rymaniak z Piasta, Karol Fila z Lechii, Michał Nalepa z Arki, Zvonimir Kozulj z Pogoni, Jakub Rzeźniczak z Wisły Płock, czy Zoran Arsenić z Jagiellonii. Najdalej w turnieju zaszedł Sebastian Bergier ze Śląska, który odpadł dopiero w 1/16 finału.

Na kanałach niektórych klubów można było obejrzeć streamy z rozgrywki w grze FIFA z udziałem piłkarzy oraz esportowców reprezentujących kluby. Transmisje te były udostępniane na social mediach Ekstraklasy, Canal+ Sport oraz ESL Polska. Streamy wygenerowały łącznie ponad 200 tysięcy wyświetleń. Pokazuje to jak dużym zainteresowaniem cieszą się rozgrywki esportowe w czasie wstrzymania ligi piłkarskiej. Ekstraklasa wspólnie z partnerami - ESL Polska i Lagardere Sports pracuje obecnie nad kolejnym projektem angażującym kluby w wirtualne rozgrywki w grze FIFA20.

Rywalizacja pomiędzy użytkownikami przyniosła mnóstwo emocji i zapewniła rozrywkę w czasie, gdy wszyscy musimy unikać wychodzenia z domu. Gra toczyła się systemem turniejowym - do jednego zwycięstwa w początkowych rundach, do dwóch zwycięstw od ćwierćfinałów. Walka na wirtualnych boiskach odbywała się oddzielnie na konsolach PlayStation oraz Xbox, dzięki czemu wyłoniono sześciu zwycięzców z trzech dni turniejowych. Dla tych, którzy stanęli na podium przewidziano nagrody - oficjalne piłki PKO Bank Polski Ekstraklasy - adidas Uniforia oraz akcesoria gamingowe od Media Expert.

Pełna lista nagrodzonych:

XBOX:

Piątek:

 1. FuRMaN
 2. Riptorek
 3. natsu

Sobota:

 1. Riptorek
 2. FuRMaN
 3. koniu_94

Niedziela:

 • natsu
 • FuRMaN
 • ksioner

PlayStation:

Piątek:

 1. Zalewskyy
 2. Tomek601
 3. Dovsea

Sobota:

 1. DawidPLx999
 2. mrn
 3. F10_ADK

Niedziela:

 1. Pontonix300
 2. mrn
 3. Zalewskyy
materiały prasowe

Reklama

Najlepsze tematy