Shroud przeniósł się na Mixer

​Twitch stracił kolejną gwiazdę na rzecz Mixera. Na drugą wspomnianą platformę streamingową przeniósł się Mike "shroud" Grzesiek. To drugi tak wielki transfer na linii dwóch portali.

Licząc historię Twitcha jeszcze przed rebrandingiem, to Mixer działa od stosunkowo niedawna. Długo pierwszy serwis nie miał sobie równych, jeśli chodzi o konkurencję. W tym roku produkt Microsoftu zaczął jednak mocniej wywierać presję na hegemonie. Jednym z działań mających przyciągnąć do siebie widzów było zakontraktowanie Tylera "Ninji" Blevinsa, czyli jednego z najpopularniejszych streamerów świata. Blevins stał się tak dużą ikoną świata streamingu i gamingu, że aktualnie nawet w Polsce można zakupić napisane przez niego książki o tym, jak poprawić swoje umiejętności w grze.

Reklama

Okazało się, że "Ninja" to nie jedyny transfer Mixera w tym roku. Przejście na nową platformę ogłosił bowiem również "shroud". Grzesiek to bardzo znana postać w świecie streamingu, która swoją popularność w głównej mierze zawdzięcza prowadzeniu esportowej kariery. Niegdyś Kanadyjczyk z polskimi korzeniami był członkiem Cloud9 w Counter-Strike: Global Offensive. Od ponad dwóch lat 25-latek zajmuje się wyłącznie streamingiem, stając się jedną z największych gwiazd w tej profesji.

Szczegóły transakcji pomiędzy portalem do streamów a Grześkiem pozostają tajemnicą. Można domniemywać, iż platforma musiała wykosztować się kilkadziesiąt milionów. Zważywszy na ruchy, jakie jest w stanie zrobić Mixer, być może niebawem należy spodziewać się przejęcia kolejnego popularnego streamera.

Dowiedz się więcej na temat: Mixer

Reklama

Najlepsze tematy