Serwery zawiodły, więc gracze FIFA ustalili zwycięzcę przez w "papier, nożyce, kamień"

​Dwójka graczy miała ogromne problemy z połączeniem do serwerów Electronic Arts, więc zdecydowała wyłonić między sobą zwycięzcę za pośrednictwem pojedynku w... papier, nożyce, kamień. Brzmi całkiem zabawnie, gdyby nie fakt, że mowa o oficjalnym turnieju w FIFA 20.

Jeden z meczów kwalifikacyjnych do FUT 20 Champions Cup musiał zostać rozstrzygnięty w ten sposób, ponieważ serwery EA miały kłopoty z działaniem. Dwójka graczy próbowała dość długo, lecz nie zawodnicy nie byli w stanie odnaleźć się na liście znajomych, więc postawili nie przedłużać.

Reklama

Sieci społecznościowe pełne są historii także od innych graczy. Jedna z osób zainteresowana kwalifikacjami po trzech godzinach starań oddała mecz, ponieważ nie mogła się połączyć, podczas gdy oponent nie miał z tym większych problemów. Przegrany nie chciał już dalej przedłużać.

Profesjonalny zawodnik FIFA, Shaun "Brandsha" Galea, opisuje sytuację. Jego przeciwnikiem miał bym Hasan "Hasoo19" Eker, ale obaj nie mogli zaprosić się do rozgrywki. Duet zdecydował się właśnie na rozstrzygnięcie sytuacji za pomocą podwórkowego Papier, nożyce, kamień. Brandsha przegrał.

Levy Frederique, profesjonalista z organizacji M10 Esports, zdecydował się poddać mecz, po tym jak przez trzy godziny nie mógł połączyć się ze swoim oponentem, Tassalem "Tass" Rushanem z FaZe.

Electronic Arts miało w ubiegłym tygodniu problemy z serwerami także wielu innych gier, nie tylko FIFA 20. Kłopoty rozwiązano dopiero w czwartek wieczorem. EA Sports przyznało tylko w komunikacie, że doszło do "bardzo unikatowej sytuacji", nie podając żadnych innych szczegółów.

Dowiedz się więcej na temat: FIFA 20

Reklama

Najlepsze tematy