Seria PES robi sobie przerwę - w tym roku tylko aktualizacja składów

​Konami potwierdziło, że w tym roku nie wyda nowej odsłony serii PES. Twórcy pracują bowiem w pocie czoła, by przenieść cykl na nowy silnik graficzny - Unreal Engine - więc otrzymamy wyłącznie aktualizację składów. Wszystko po to, by PES 2022 wyglądał lepiej już w nowej generacji konsol.

"Wraz z nadejściem nowej generacji konsol rynek gier wideo wkrótce się zmieni i uważamy, że nadszedł idealny pomysł, by podzielić się częścią naszych planów na przyszłość PES. Z radością ogłaszamy, że ciężko pracujemy nad odsłoną nowej generacji" - napisano w oficjalnym oświadczeniu.

Reklama

"Ten tytuł powstaje na zaktualizowanym silniku, co pozwoli nam zaoferować oszałamiające poprawki we wszystkich obszarach gry. Bardziej realistyczne modele i animacje, rozbudowanę fizykę, fotorealistyczną grafikę i wiele, wiele więcej" - rozpływa się Konami w komunikacie na stronie serii.

"Jednak skala naszych ambicji na nową generację sprawia, że musimy ograniczyć wysiłki w innych obszarach. W rezultacie zdecydowaliśmy się zamienić tegoroczny PES na sezonową aktualizację. Mamy jednak pewność, że oferta będzie na tyle atrakcyjna, by podtrzymać zainteresowanie".

Rozwiązanie wydaje się być całkiem logiczne, o ile oczywiście cena takiej aktualizacji będzie ustanowiona na odpowiednim poziomie. Kwoty zakupu jeszcze nie znamy, lecz Konami zapewnia, że będzie ona "przystępna". Nie podano także daty premiery, ale jest za to trailer nowej gry, z Messim.

Sytuacja może być rozczarowaniem dla części graczy, zwłaszcza że Pro Evolution Soccer świętuje w tym roku 25-lecie, więc można było oczekiwać jakichś większych starań - a zamiast tego otrzymamy po prostu aktualizację składów. Konami nie dysponuje jednak środkami Electronic Arts.

Ta kwestia może stać także za ciekawostką, jaką jest wybór Unreal Engine na silnik napędzający serię. Nie jest to technologia słynąca z obsługi gier sportowych, a japońska korporacja wydała mnóstwo pieniędzy na własne narzędzia - FOX. Najwyraźniej nie chce już ich wspierać, co pozwoli zaoszczędzić.

Dowiedz się więcej na temat: pes

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś na świecie

Raporty specjalne

Rekomendacje