Semmler rozstaje się z Overwatch League

​Overwatch League traci kolejną osobę, która była częścią ligi od samych jej początków. Tym razem z regularnego komentowania rezygnuje Auguste "Semmler" Massonnat.

Fani Counter Strike’a początek Overwatch League kojarzą pewnie właśnie z rozpadem słynnego komentatorskiego duo, Andersa i Semmlera. Auguste mówił wtedy, że decyduje się na wejście w nowy świat, nową grę i chwilową przerwę od CS-a. W podobnym charakterze mówi teraz o odejściu z Overwatch League, po dwóch latach regularnego komentowania.

Reklama

Semmler dołącza tym samym do Chrisa Pucketta, DoA i MonteCristo, którzy z dniem zakończenia swoich kontraktów ogłosili również, że nie wrócą do Overwatch League na trzeci sezon. Składane rezygnacje i dyskusje o całej opłacalności OWL zaczynają wzbudzać coraz to intensywniejsze dyskusje.

Pojawia się bardzo proste pytanie: co dalej z Overwatch League? Rozgrywkom nie grozi oczywiście żadne anulowanie, szczególnie w kontekście dotychczasowych sukcesów, jakie udało się osiągnąć Activision. Coraz głośniej przypomina się jednak o ogromnej, finansowej barierze wejścia we franczyzę, podczas gdy od rozgrywek zaczynają odsuwać się kolejne legendy esportowej branży.

Przyszłość Semmlera nie jest oczywiście jeszcze publicznie znana. Podobnie jak w przypadku MonteCristo, Auguste ma gdzie wracać. Monte już przy okazji Worldsów wspominał, że przyjemnie jest wrócić do League of Legends, a Semmler zapewne w Counter Strike’u zostanie przyjęty z otwartymi ramionami.

Dowiedz się więcej na temat: Overwatch League

Reklama

Najlepsze tematy