Ronaldinho buduje swoją esportową drużynę

Ronaldinho /AFP

​Były reprezentant brazylijskiej drużyny narodowej w piłce nożnej postanowił wykorzystać swój sportowy talent w cyfrowym graniu.

Reklama

Ronaldinho to jeden z najbardziej rozpoznawalnych piłkarzy w historii, nic więc dziwnego, że jego nowa inicjatywa odbiła się na świecie szerokim echem. A o co konkretnie chodzi? Piłkarz szuka właśnie zawodników do swojej esportowej drużyny, a pomaga mu w tym SCUF, czyli producent bardzo popularnych wśród profesjonalnych graczy kontrolerów do gier i partner wielu ważnych esportowych eventów, jak CWL, MLG, ESL, Gfinity, EGL czy UMG.

Ronaldo de Assís Moreira jest przy okazji oficjalnym ambasadorem marki SCUF Gaming, która chce z jego pomocą “zainspirować kolejną generację kompetytywnych graczy, odtwarzając w świecie gamingu wpływ, jaki na piłkę nożną miała reprezentacja Brazylii. Warto jednak pamiętać, że nie jest on pierwszym piłkarzem, który bierze się za budowanie swojej esportowej drużyny, bo wcześniej z podobną inicjatywą wyszedł zawodnik Leicester City, Christian Fuchs - ten już w ubiegłym roku stworzył team o wymownej nazwie No Fuchs Given.

Reklama

Podobny trend panuje również wśród przedstawicieli innych dyscyplin, szczególnie koszykówki - Shaquille O’Neil jest jednym z trzech właścicieli organizacji NRG eSports i przygotowuje zawodników do grania w NBA 2K, Steph Curry z Golden State Warriors wsparł amerykańską organizację esportową TeamSoloMid kwotą 37 milionów dolarów, a sam Michael Jordan przekazał 26 milionów dolarów firmie aXiomatic, będącej spółką macierzystą holenderskiego Team Liqud.

Wracając jednak do Ronaldinho, to jak na razie wiemy niestety tylko tyle, że piłkarz przygląda się brazylijskiej scenie esportowej, żeby znaleźć najlepszych kandydatów do swojej drużyny, która będzie się nazywała R10. Co ciekawe, nie poznaliśmy nawet takich szczegółów, jak gra, w której team będzie się specjalizował, ale z niemal 100% pewnością możemy założyć, że chodzi o wirtualną piłkę nożną, czyli FIFA albo PES. Na więcej szczegółów musimy jednak jeszcze poczekać, bo umieszczone przez piłkarza w sieci wideo skupia się jedynie na jego partnerstwie ze Scuf, słowem nie wspominając o zespole.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Dowiedz się więcej na temat: FIFA 20

Reklama

Najlepsze tematy