Rodzina odzyskała 20 tys. dolarów, które syn wydał na streamerów

​Matka chłopca, który w nieco ponad dwa tygodnie wydał 20 tysięcy dolarów na donacje w serwisie Twitch zdołała odzyskać pieniądze. Pomógł serwis Xsolla, którzy obsługuje płatności w na tej popularnej platformie - 19870,94 dolarów, dokładnie rzecz ujmując, minus kilkaset "pozostałości".

"Czuję ogromną ulgę, że pieniądze wróciły na moje konto i ten koszmar dobiegł końca. Obecnie brakuje jeszcze kilkuset dolarów, ale jestem szczęśliwa, że odzyskałam to, co odzyskałam i nie mam zamiaru walczyć o tę pozostałość" - przyznaje matka w rozmowie z serwisem Dotesports.

Reklama

Nastoletni syn kobiety zdołał wydać wspomnianą kwotę w okresie od 14 do 30 czerwca. Pieniądze - "lata oszczędzania" - popłynęły na konta popularnych streamerów, takich jak Tfue, Gorb i Ewokttv, ale także Kurt Benkert, który zarabia pół miliona dolarów rocznie jako rozgrywający Atlanta Falcons.

Donację otrzymał także z Meyers Leonard z Miami Heat. Ten może pochwalić się jeszcze bardziej imponującym kontraktem, opiewającym na ponad 10 milionów dolarów rocznie. Ci panowie z pewnością nie mieli większych problemów z faktem, że Xsolla cofnęła wykonane transakcje.

Jak wyjaśnia matka, Xsolla zwróciła pieniądze pod jednym warunkiem. Otóż kobieta musi "na stałe zapobiec nieautoryzowanym transakcjom w przyszłości". Tutaj także wydaje się, że nastoletni sprawca nie zobaczy karty kredytowej przez bardzo długi czas, więc nie powinno być problemów.

Kobieta początkowo starała się odzyskać pieniądze poprzez kontakt bezpośrednio z serwisem Twitch, co skończyło się na braku odpowiedzi. Następnie nagłośniła sprawę w serwisie społecznościowym Reddit, gdzie jeden z użytkowników zarekomendował, by zgłosić się właśnie prosto do Xsolla.

Jak zapewnia poszkodowana, jej syn jest "pełen skruchy" i został wysłany do poradni psychologicznej. Co więcej, został ograniczony do godziny przez komputerem dziennie, i to pod stałym nadzorem. A i to tylko, jeśli za dnia wykona jakieś "pozytywne" czynności, jak ćwiczenia czy wizyty u rodziny.

Dowiedz się więcej na temat: Twitch

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś na świecie

Raporty specjalne

Rekomendacje