Rocket League wkrótce dostępne za darmo

​Twórcy samochodowej gry piłkarskiej Rocket League poinformowali, że jeszcze latem tego roku ich tytuł zmieni model dystrybucji i będzie dostępny w pełni za darmo, dla wszystkich zainteresowanych. Jednocześnie ukaże się w Epic Games Store - to właśnie Epic Games jest właścicielem studia Psyonix.

"Po niemal pięciu latach, milionach graczy i miliardach rozegranych meczów, czas porozmawiać na temat następnego rozdziału w historii Rocket League" - czytamy w ogłoszeniu. "Pragniemy ogłosić, że szykujemy się do powiększenia społeczności. Zaczynając jeszcze tego lata, gra będzie darmowa!"

Reklama

Twórcy zapewniają, że sama rozgrywka nie zmieni się w żadnym stopniu, lecz przeprojektowane zostanie główne menu - w celu sprawniejszej nawigacji. Do tego poprawki w edytorze turniejów i wyzwaniach, a także usprawnione śledzenie postępów, nawet na różnych platformach sprzętowych.

Jak wspomniano, razem z przejściem na model Free to Play gra zadebiutuje w wersji PC na Epic Games Store i nie będzie dalej rozprowadzana na Steamie. Posiadacze produkcji na platformie Valve nadal będą mogli ją tutaj uruchomić, lecz nowy zainteresowani będą musieli korzystać właśnie z EGS.

Jeśli zdążymy zagrać (lub już zagraliśmy) w Rocket League przed przejściem na darmową dystrybucję, otrzymamy szereg prezentów: wszystkie DLC, które nie powstały na licencji innych podmiotów, specjalny tytuł gracza oraz mnóstwo przeróżnych przedmiotów kosmetycznych. Jest więc na bogato.

Wszelkie zgromadzone postępy zostaną zachowane. Co więcej, będzie je można bez problemów przenieść na inne platformy sprzętowe, dzięki wspólnym kontom Epic Games Account. Twórcy zapewniają, że jest jeszcze sporo szczegółów do ujawnienia w najbliższych tygodniach i miesiącach.

Rocket League opiera się na nietypowych mechanizmach zabawy. Bierzemy udział w meczu piłkarskim (jest też opcja dla fanów koszykówki), ale rozgrywanym z pomocą samochodów wyposażonych w napęd rakietowy. Jeden zespół może składać się z maksymalnie czwórki osób.

Celem jest oczywiście strzelenie więcej bramek niż drużyna przeciwna. Pojazdy korzystają z różnego rodzaju dodatków, w tym dopalaczy. Rocket League ukazało się w pierwszej kolejności na PC i PlayStation 4, wydane w lipcu 2015 roku. Kilka miesięcy później tytuł trafił na Xbox One.

W maju Epic Games ogłosiło, że nie zajmuje się już tylko przejmowaniem gier na wyłączność dla Epic Games Store, ale zaczyna kupować także całe studia deweloperskiego. Pierwszym przykładem był właśnie zakup Psyonix z Kalifornii. Wtedy jeszcze gra została na Steamie - właśnie do teraz.

Dowiedz się więcej na temat: Rocket League

Reklama

Najlepsze tematy