Rocket League o przyszłego tygodnia będzie darmowe

​Studio Psyonix już lipcu obiecywało, że Rocket League przejdzie na model free-to-play jeszcze tego lata i właśnie poznaliśmy dokładną datę.

Co prawda twórcom nie udało się dotrzymać obietnicy odnośnie lata, ale opóźnienie jest minimalne, bo Rocket League będzie darmowe już od 23 września. Data przejścia na free-to-play to również termin debiutu gry w sklepie Epic Games Store, czyli cyfrowej platformie firmy Epic Games, która półtora roku temu wykupiła Psyonix. Oznacza to tym samym, że 23 września gra zniknie ze Steam i będzie można ją kupić jedynie na Epic Games Store, przynajmniej jeśli chodzi o PC.

Reklama

Twórcy obiecują jednak, że niezależnie od tego, gdzie zakupiliśmy swoją kopię, wciąż możemy liczyć na pełne wsparcie, nowe aktualizacje i funkcje, w tym również rozgrywkę cross-platformową. Niemniej, nie pobierzemy Rocket League za darmo ze sklepu Valve. A jeśli jesteśmy bardzo niecierpliwi i nie chcemy czekać aż Rocket League stanie się darmowe i zdecydujemy się zakupić grę do 23 września, w takim przypadku twórcy wynagrodzą nas specjalnymi nagrodami "legacy", które zawierać będą wszystkie DLC i ponad 200 przedmiotów, które możemy wykorzystać do personalizacji wyglądu naszego pojazdu (takie jak anteny, kalkomanie czy koła).

Psyonix potwierdziło także, że obecni gracze otrzymają dostęp do opcji, która pozwoli im przenieść na nową platformę (Epic Games Store) cały progres, który zrobili np. na Steam.  To jednak nie koniec, ponieważ oprócz przejścia na model free-to-play, studio potwierdziło także w tym miesiącu, że ich gra nie będzie już wymagać płatnej subskrypcji za granie online na platformach PlayStation 4 i Nintendo Switch. Niestety posiadacze konsol Xbox One wciąż zmuszeni będą do opłacania abonamentu Xbox Live Gold.

Choć wydaje się, że Rocket League największą popularność ma już za sobą, to przejście na model free-to-play może przyciągnąć do gry osoby, które dotychczas nie miały jeszcze kontaktu z tą produkcją. Raczej nie należy się jednak spodziewać jakiegoś nowego boomu na ten tytuł, tym bardziej, że wielokrotnie był on już oferowany za darmo w ramach różnych promocji.   

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Dowiedz się więcej na temat: Rocket League

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś na świecie

Raporty specjalne

Rekomendacje