Riot Games podobno spotyka się już z organizacjami w sprawie Valoranta

​Najnowsze plotki sugerują, że plany Riot Games w kwestii sceny esportowej Valorant są już w bardzo zaawansowanym stanie. Reprezentanci popularnego dewelopera mieli już spotykać się z organizacjami w sprawie ich potencjalnego wkładu w nową scenę.

Nikt nie miał chyba większych wątpliwości, że Valorant zmierza nie tylko po szukające alternatyw społeczności Counter Strike’a oraz Overwatcha, ale również po fanów ich środowisk competitive. Od pierwszych gameplayów widać było potencjał esportowy. Wygląda na to, że Riot już teraz zaczyna go wykorzystywać.

Reklama

Nie wiemy oczywiście nic o liczbie odbytych spotkań, ani które organizacje są potencjalnie zainteresowane udziałem w nowej scenie. Nie wiadomo również, czy Riot planuje tworzyć kolejny system na przykładzie tego z League of Legends, czy oddać więcej kontroli zewnętrznym organizatorom. Najważniejsze jednak, że pierwsze dyskusje ruszają już w kwietniu.

Ciężko jednak dziwić się tak wysokiemu tempu negocjacji, jeżeli na kilka dni po rozpoczęciu bety widzieliśmy już dwa turnieje oraz showmatch pomiędzy deweloperami a streamerami. Gra zdaje się też solidnie przygotowana do rywalizacji, wchodząc z prywatnymi lobby już na etapie zamkniętej bety. Jeszcze podczas testów mamy również zobaczyć pierwszy koncept trybów rankingowych.

Dowiedz się więcej na temat: Valorant

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś na świecie

Raporty specjalne

Rekomendacje