Reprezentant Polski w piłce nożnej streamerem!

​W niedzielny wieczór fani League of Legends oraz piłki nożnej przeżyli niemałe zaskoczenie. Mateusz Klich - pomocnik Leeds United i reprezentacji Polski postanowił uruchomić stream z popularnego LoL-a. Wraz z nim w rozgrywce uczestniczył Paweł "delord" Szabla - profesjonalny esportowy trener drużyny K1CK Neosurf.

Piłkarze propagują akcję #zostańwdomu

Koronawirus w Polsce zbiera coraz groźniejsze żniwa. Do poniedziałku godziny 12:40 w Polsce potwierdzono 150 przypadków zakażenia, z czego aż trzy okazały się być śmiertelne. Kryzysowa sytuacja sprawiła, że gwiazdy sportu, muzyki, filmu zachęcają społeczeństwo do tego, by zostali w domu i zajęli się tym, co w domu jest możliwe.

Reklama

Wolne dni od swoich obowiązków również mają piłkarze, których ligi zostały w większości zawieszone, a nawet nie odbywają się treningi, żeby nie przebywać w większym gronie. Dość nietypowo ten czas spędził w niedzielny wieczór Mateusz Klich z Leeds United. Była to bardzo duża niespodzianka dla fanów esportu i futbolu.

Ten pierwszy niespodziewanie w niedzielny wieczór postanowił uruchomić stream na własnym kanale o nazwie "Kli5hy" - nawiązującej oczywiście do nazwiska Klicha. Towarzyszył mu profesjonalny trener LOL-a  - Paweł "delord" Szabła z K1CK Neosurf. Rozgrywka miała charakter bardzo swobodny. Reprezentant Polski w piłce nożnej w zasadzie uczył się "esportowego rzemiosła" od doświadczonego kolegi.

Piłkarz uczył się podstaw najbardziej znanej esportowej gry na świecie, pozyskiwał informacje na jej temat, przebiegu rozgrywki oraz dowiadywał się najbardziej pomocnych kwestii. Zakres swojej wiedzy piłkarskiej poszerzał również "delord", który wypytywał na przykład, co to jest drybling.

Wieść o streamującym reprezentancie Polski rozeszła się w sieci bardzo szybko. Klich zyskał bardzo szybko około tysiąc widzów, co jest bardzo dobrym wynikiem, jak na pierwszy tego typu stream. Polak jednak nie jest odosobnionym tego typu przykładem w świecie piłki.

Inni piłkarze również streamują

Streamowanie przez piłkarzy na Wyspach Brytyjskich nie jest niczym nadzwyczajnym. Przed wieloma miesiącami odbył się stream z piłkarzami Tottenhamu w rolach głównych, wystąpili w nim - Dele Alli, Harry Kane oraz aktualny piłkarz Atletico Madryt - Kieran Trippier. Wówczas reprezentanci Anglii bawili się przy Fortnite: Battle Royale. Produkt od Epic Games był bardzo interesujący dla gwiazd futbolu.

Innym przykładem był słynny piłkarz PSG - Neymar, dla którego w 2018 roku Call of Duty: Black Ops 4 było ważniejsze od...śledzenia gali Złotej Piłki - najważniejszego wyróżnienia indywidualnego w piłce nożnej.
Pokazuje to, że dla piłkarzy gry video są bardzo istotne i mogą być częścią relaksu poza grą. Aktualnie Klich ma zawieszone rozgrywki, a jednocześnie jako osoba publiczna propaguje bardzo słuszny apel, by pozostać w domu. Streamowanie na pewno jest bardzo dobrym krokiem do tego, by zachęcić szczególnie młodych internautów do pozostania u siebie.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś na świecie

Raporty specjalne

Rekomendacje