Razer dołoży 10 milionów na esport w Singapurze

Esport w Singapurze otrzyma finansowe wsparcie od Razera. Dyrektor firmy ogłosił bowiem, iż przeznaczy ona dziesięć milionów dolarów na rozwój esportowego rynku w kraju.

Razer to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek, jeśli chodzi o produkcję sprzętu komputerowego. Firma trwa już na rynku ponad 20 lat, regularnie dostarczając nowe komponenty dla graczy. Producent sprzętu nie jest również obcy esportowi, gdyż co jakiś czas amerykański projekt staje się partnerem esportowych rozgrywek.

Reklama

Marka zdecydowała się również na inną działalność. Mianowicie Razer pomoże Singapurowi w dalszym rozwoju esportu. Wspomniany kraj wciąż ma rezerwę, jeśli chodzi o dodatkowy progres w elektronicznym sporcie.

Inicjatorem takiej koncepcji jest Min-Liang Tan, czyli dyrektor producenta komponentów, który jest Singapurczykiem. To on na swoim profilu na Facebooku zapowiedział, że w ciągu dwunastu miesięcy Razer przeznaczy dziesięć milionów dolarów dotacji.

Pieniądze zostaną wykorzystane do dotowania różnych części rynku, od autorskich lig i projektów, po najlepsze drużyny w kraju. Część funduszy otrzyma także esportowa reprezentacja Singapuru, która niebawem zacznie rywalizację w SEA Games.

Dowiedz się więcej na temat: Razer

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL