Ranking HLTV: Zmiana na pozycji lidera

​Natus Vincere odzyskało pozycję lidera rankingu HLTV.org w CS:GO. Ukraińsko-rosyjski zespół zastąpił na pierwszym miejscu duńskie Astralis, które w ostatnim czasie przeżywa rewolucję kadrową. Wśród najlepszych trzydziestu drużyn nadal brakuje polskiej formacji.

Astralis w ostatnich tygodniach przechodzi duże zmiany kadrowe. Z zespołu odszedł prowadzący "gla1ve" oraz "Xyp9x". Takich zmian w duńskiej formacji nie było od kilku lat.

Reklama

Mógł być to czynnik, przez który Astralis straciło pozycję lidera. Na to miejsce wskoczyło Natus Vincere. Wschodnioeuropejska formacja mogła już cieszyć się z przewodnictwa w notowaniu w tym roku. Nastąpiło to po wygranym IEM w Katowicach.

Zmiana również nastąpiła poza podium. Na czwarte miejsce awansowało G2 Esports, które zepchnęło lokatę niżej mousesports. W drugiej dziesiątce nastąpiły równie interesujące roszady.

Z awansu może cieszyć się Ninjas in Pyjamas, Team Spirit oraz Gen.G awansowały o jedno miejsce, dzięki czemu plasują się odpowiednio na dwunastej, trzynastej i czternastej lokacie.

Niestety w dalszym ciągu na próżno można szukać polskich drużyn wśród trzydziestu najlepszych formacji CS:GO na świecie. Brak międzynarodowych sukcesów spowodował brak naszych reprezentantów w tym gronie.

W regionalnym, polskim rankingu duży awans zanotowało x-kom AGO. Formacja należąca do Bogusława Leśnodroskiego w ubiegły weekend zwyciężyła w wiosennej edycji ESL Mistrzostw Polski. To sprawiło, że "Jastrzębie" poprawiły się o trzy miejsca i aktualnie piastują drugą lokatę. Liderem pozostaje PACT.

Dowiedz się więcej na temat: HLTV

Reklama

Najlepsze tematy