Ranking HLTV: Tylko jedna polska drużyna w czołówce

​Kolejne tegoroczne zestawienie rankingu portalu HLTV.org nie jest pozytywne dla drużyn z naszego kraju. W najlepszej trzydziestce światowych drużyn CS:GO pozostała zaledwie jedna drużyna z naszego kraju, która i tak pogorszyła swoją lokatę, w porównaniu do ubiegłego notowania.

Już tradycyjnie w okresie grudniowo-styczniowym w rankingu nie ma wielkich roszad. Przede wszystkim dotyczy to czołowej dziesiątki, która odpoczywa przed wiosenną edycją Blast Pro Series w Londynie. Dlatego też wśród dziesięciu najlepszych drużyn doszło do zaledwie jednej zmiany. G2 Esports awansowało na dziesiątą lokatę, wypychając z niej Ninjas in Pyjamas. Ciekawiej jest za to w dolnych partiach zestawienia.

Reklama

Zadowolone mogą być organizacje takie jak Cloud9 oraz MAD Lions. Obie poprawiły się o jedno "oczko", zajmując aktualnie odpowiednio 17. oraz 18. miejsce. Stratne na tej roszadzie jest kazachstańskie Virtus.pro, które straciło aż dwa miejsca i aktualnie piastują 19. pozycję. Trzecia dziesiątka najbardziej interesuje polskich kibiców z bardzo prostego powodu - dotychczas znajdowały się tam dwie polskie formacje. To już jest niestety przeszłość.

Byłe Virtus.pro. które nie wiadomo, w jakim składzie wystąpi do kolejnych rozgrywek spadło z dwudziestej siódmej na dwudzieste ósme miejsce. To nie jest niestety jedyna zła wiadomość o polskich formacjach.

Z czołowej trzydziestki wyleciało Illuminar Gaming. Drużyna "Innocenta" została wypchnięta na 31. miejsce. Może to utrudnić walkę o uczestnictwo w kolejnych turniejach LAN-owych. Zaproszenia są wysyłane na ogół do drużyn plasujących się wśród czołowych trzydziestu drużyn na świecie.

Dowiedz się więcej na temat: Counter-Strike

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś na świecie

Raporty specjalne

Rekomendacje