Ranking HLTV: Nieoczekiwana zmiana na podium

​Wiele wskazywało na to, że najnowsze notowanie rankingu najlepszych drużyn CS:GO na świecie według portalu HLTV.org nie zmieni zbyt wielu miejsc na czołowych pozycjach. Intel Extreme Masters zakończył się przeszło dwa tygodnie temu i od tego czasu nie odbyły się żadne kluczowe rozgrywki z wyjątkiem ESL Pro League. Zmiany w zestawieniu są jednak bardzo interesujące.

Rozstrzygnięcia na Intel Extreme Masters w Katowicach pozwoliły Natus Vincere - triumfatorowi imprezy, po raz drugi w historii objąć pozycję lidera. W najnowszym notowaniu w samym czubie rankingu również nie brakuje powrotu. Największe zaskoczenie budzi awans francuskiego G2 Esports na trzecie miejsce. Tym samym "Trójkolorowi" zepchnęli poza podium mousesports (4. miejsce).

Reklama

Nieco niżej również doszło do roszad. Na piąte miejsce, kosztem Team Liquid awansowała legendarna szwedzka formacja fnatic. Trzeba przyznać, że mało kto się spodziewał tego typu zmian właśnie w tym momencie. Chociaż w przypadku fnatic poprawa pozycji może być podyktowana awansem do Europejskiego Minora 2020.

Niższe partie rankingu również są pełne zmian. Brazylijska FURIA Esports poprawiła się aż o dwie lokaty i aktualnie plasuje się na jedenastym miejscu. Po jednej pozycji stracili Ninjas in Pyjamas oraz MAD Lions. Na dwudzieste miejsce spadła kazachstańska formacja Virtus.pro, która nie może w dalszym ciągu wyjść z kryzysu.

Jak łatwo się domyślić, w zestawieniu nadal brak polskich ekip. W regionalnym rankingu prowadzi AGO Esports, które w tym tygodniu na piedestale zastąpiło Illuminar Gaming. Podium zamyka AVEZ Esports. Najlepsza polska drużyna znajduje się na odległym, czterydziestympiątym miejscu światowego rankingu drużyn CS:GO.

Dowiedz się więcej na temat: Counter-Strike

Reklama

Najlepsze tematy