Ranking HLTV: Evil Geniuses nowym wiceliderem

​W najnowszym zestawieniu rankingu trzydziestu najlepszych drużyn CS:GO według prestiżowego serwisu HLTV.org doszło do zmian w ścisłej czołówce. Polskich kibiców po raz kolejny może smucić brak formacji z naszego kraju w tym gronie.

Patrząc na szczyt rankingu, doszło tam do kilku kluczowych zmian. Z trzeciego na drugie miejsce przedarło się amerykańskie Evil Geniuses. Pozycję tę uzyskali kosztem duńskiego Heroic, które aktualnie plasuje się na najniższym stopniu podium.

Reklama

Imponuje także awans reprezentującego scenę Ameryki Północnej Complexity. Drużyna ta znajduje się na bardzo wysokim szóstym miejscu. Jest to awans aż o trzy "oczka" w porównaniu z poprzednim notowaniem. W nieco gorszych nastrojach są reprezentanci Natus Vincere (-1, 8. miejsce) oraz FURII Esports (-3, 9. miejsce).

Milowy krok w podboju rankingu wykonało fińskie ENCE. Drużyna "allu" poprawiła się aż o jedenaście miejsc. To najbardziej spektakularny awans zestawienia z tego tygodnia. Pozwoliło to na zajęcie 15. lokaty. Jednak tak dynamiczne tempo awansu może niebawem przerodzić się w awans do najlepszej dziesiątki na świecie.

W globalnym rankingu próżno szukać polskich organizacji, gdyż rodzime formacje delikatnie mówiąc nie podbijają międzynarodowej sceny CS:GO. Dużo jednak dzieje się w regionalnym naszym zestawieniu.
Na pozycję wicelidera przedarło się x-kom AGO. Taki manewr "Jastrzębie" zawdzięczają bardzo przyzwoitej grze w ESL Pro League.

W ubiegłym tygodniu AGO pokonało chociażby zwycięzcę europejskiej edycji ESL One w Kolonii - duńskie Heroic. Awans skutkował spadkiem na trzecią pozycję Izako Boars, a tuż za podium plasuje się All in! Games Wisła Kraków. Liderem w dalszym ciągu jest AVEZ Esport.

Dowiedz się więcej na temat: Counter-Strike

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś na świecie

Raporty specjalne

Rekomendacje