Ranking HLTV: Duże roszady po Majorze

​Po zakończonym w weekend StarLadder Majorze w Berlinie w CS:GO ranking portalu HLTV.org uległ znaczącym zmianom. Oprócz tego, że na podium awansowały dwie nowe ekipy, to w dalszych partiach zestawienia również jest bardzo interesująco.

Zakończony przed dwoma dniami CS:GO Major w Berlinie zamieszał w czołówce drużyn Counter-Strike’a. W półfinale tych rozgrywek znalazły się takie ekipy jak Renegades czy AVANGAR, które wcześniej nie były typowane do awansu na tak wysoki szczebel drabinki turniejowej. Niespodzianki w Berlinie przełożyły się do znaczących modyfikacji rankingu HLTV.org.

Reklama

Już na podium rankingu jest bardzo interesująco. Wprawdzie Team Liquid utrzymał swoją pierwszą pozycję, lecz tuż za nim znajdują się "nowe" drużyny - pozycję wicelidera (+2 pozycje) zajmuje triumfator berlińskiego turnieju, a najniższy stopień podium zajmuje amerykańskie NRG Esports (+2). Spośród wszystkich drużyn w rankingu najbardziej spektakularny awans zanotowało AVANGAR. Kazachowie, którzy dotarli do finału, piastują aktualnie szóste miejsce, co jest aż o dziewięć "oczek" lepszym miejscem, niż w zeszłym tygodniu.

Bardzo duży progres zaliczyły również: Renegades (+5) wskutek dotarcia do półfinału oraz Heretics (+8), które przy okazji debiutuje w zestawieniu rankingowym czy SYMAN, INTZ, BIG oraz HAVU (+4).

Polskich kibiców może smucić jednak fakt, iż Virtus.pro po raz kolejny wyleciało z zestawienia trzydziestu najlepszych drużyn CS:GO na świecie. "Niedźwiedzie" przez dwa tygodnie utrzymywały się na ostatniej lokacie, lecz przetasowania po Majorze zmieniły układ sił, przez co Polaków nie możemy znaleźć w najnowszym notowaniu rankingu.

Dowiedz się więcej na temat: HLTV

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL