Ranking HLTV: Astralis wraca na podium, polskie drużyny bez zmian

​Do kolejnych zmian doszło w notowaniu rankingu portalu HLTV.org. Na czele utrzymał się oczywiście Team Liquid, lecz na niższych stopniach podium doszło do zmian. Polskich kibiców może cieszyć fakt, ze Aristocracy utrzymuje się w czołowej trzydziestce, lecz jest to pozycja prawie na samym końcu stawki.

Liderem rankingu nieprzerwanie od kilku tygodni jest Team Liquid. Amerykańska drużyna grająca dla holenderskiej organizacji wygrywa turniej za turniejem. W miniony weekend triumfowali w jednym z najbardziej prestiżowych turniejów CS:GO na świecie - ESL One Cologne, gdzie w finale pokonali świetnie dysponowany Team Vitality 3:1.

Reklama

Dotarcie do finału przez francuską formację zaowocowało awansem w rankingu. Teraz "ZywOo" i jego koledzy zajmują drugie miejsce. Na tej lokacie zastąpili fińskie ENCE, które w ostatnim czasie znajduje się w małym kryzysie i skutkiem tego spadli poza podium. Zaś po zaledwie tygodniu nieobecności na "pudło" wraca zasłużone Astralis.

Polskich kibiców może cieszyć fakt, że Aristocracy nie wypadło z prestiżowego notowania. Drużyna "TaZa" podobnie jak wyżej wymienione drużyny miała zapracowany weekend. Podopieczni Mariusza "Loorda" Cybulskiego rozgrywali finały Polskiej Ligi Esportowej, gdzie dotarli do wielkiego finału. Tam pogromcami stali się zawodnicy Virtus.pro. Nie wpłynęło to jednak na pozycję popularnego "Arcy" i nadal zajmują bardzo niskie 28. miejsce.

Gdyby przyznać tytuł największego wygranego danego notowania, w tym byłaby to zapewne drużyna BiG. Niemiecka formacja poprawiła swoją lokatę aż o jedenaście miejsc i aktualnie piastuje 23. pozycję. Do ścisłej czołówki po udanym turnieju w Kolonii wraca również Natus Vincere (6. miejsce).

Dowiedz się więcej na temat: Aristocracy

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś na świecie

Raporty specjalne

Rekomendacje