Rainbow Six Siege z rekordem graczy na Steamie

​Rainbow Six Siege to rzadki przykład gry wideo, która wraz z upływem czasu cieszy się coraz większą popularnością. Po mało spektakularnej premierze twórcy z Ubisoftu nie złożyli broni, lecz wzięli się za łatanie i rozbudowywanie, czego efektem jest jedna z lepszych sieciowych strzelanek na rynku.

W grudniu od premiery minie pięć lat, a tytuł nadal bije rekordy popularności. Gracze dostrzeli jeden z nich wczoraj, gdy liczba jednocześnie zalogowanych użytkowników na Steamie wyniosła 178824. Styczeń był także największym miesiącem na platformie, ze średnią na poziomie 94185 graczy.

Reklama

Poprzedni rekord jednoczesnej liczby użytkowników zarejestrowano w marcu 2018 roku, zaraz po publikacji Operacji Chimera. Wtedy licznik zatrzymał się jednak na 176208. Teraz jest lepiej, ponieważ - jak w przypadku innych gier - pomagają zapewne gracze z Azji, siedzący w domach przez wirus.

Bez wątpienia w podtrzymaniu zainteresowania fanów pomagają także nowe atrakcje, w tym wydarzenie Six Invitational 2020, oferujące nową przepustkę bitewną oraz szereg innych treści. Dodatkowo znacząco wzrosły wydatki graczy na dodatki np. DLC, Season Pass i różne przedmioty.

Wśród nowości zaplanowanych na szósty rok wsparcia znajdzie się także nowa skórka dla Operatorki Ash, która wyglądem do złudzenia przypomina jedną z najbardziej legendarnych postaci żeńskich w historii gier wideo, czyli Larę Croft. Oby tylko na sprawę nie zareagowali prawnicy.

Dowiedz się więcej na temat: Rainbow Six Siege

Reklama

Najlepsze tematy