Rainbow Six Siege: Wystartowała liga Polish Masters

Rainbow Six Siege Polish Masters /materiały prasowe

​Długo oczekiwana liga w Rainbow Six w końcu doczekała się swojej inauguracji. W czwartek rozegrane zostały cztery mecze ligowe. Działo się!

Reklama

Wszystkie spotkania zostały rozegrane w systemie BO1. Oznaczało to, że drużyna, która jako pierwsza zdobędzie siedem rund, wygra całe spotkanie. W pierwszym starciu Izako Boars podjęło Actinę PACT. Początek batalii na mapie Clubhouse był bardzo wyrównany i zakończył się remisem 3:3. Druga część należała jednak do "Dzików", którzy wygrali mecz 7:5.

Nieco więcej emocji było w meczu pomiędzy AVEZ Esport a XPG Gaming. Wielu mogłoby wskazywać, na AVEZ jako faworytów starcia, jako, że reprezentują dużo bardziej znaną markę w esporcie. Stało się zupełnie odwrotnie. XPG rozbiło "Ośmiornice" aż 7:1 na mapie Oregon, i tym samym stało się liderem ligi po pierwszej kolejce.

Reklama

Bardzo wyrównana pierwszą połowę można było obejrzeć w starciu Hummingbirds z TESTREES SLAVGENT. Na mapie Kafe Dostoyevsky po pierwszej części spotkania na tablicy wyników widniał remis trzy do trzech. Dopiero w drugiej połowie SLAVGENT pokazało swoją moc, wygrywając całe spotkanie aż 7:4.

Na zakończenie dnia zmierzyły się ze sobą PRIDE oraz devils.one. Tutaj przebieg spotkania był całkiem podobny, do tego, co można było zobaczyć w poprzednim starciu. Lokacją potyczki była również ta sama mapa. Także po pierwszej części gry był remis 3:3, lecz druga połowa należała zdecydowanie do "Diabłów", którzy wygrali ją stosunkiem 4:1.

Liderem po pierwszej kolejce jest AVEZ Esport. Tę lokatę zawdzięcza okazałemu zwycięstwu, a co za tym idzie, najlepszemu bilansowi rund. Drugie jest Devils.one, trzecie TESTREES SLAVGENT, a miejsce premiowane awansem do fazy play-off uzupełnia Izako Boars.

Pierwsza kolejka ligowa zakończyła się również sukcesem pod względem oglądalności widowiska. W szczytowym momencie, Polish Masters 2020 oglądało prawie 2000 widzów, co jest rekordem kanału nadającego spotkanie. Następna kolejka zaplanowana jest na 4 czerwca.

Jeżeli z jakiś powodów nie mogliście obejrzeć wczoraj zmagań polskich drużyn, to możecie nadrobić to w każdej chwili - poniżej embed z zapisem meczy:

Dowiedz się więcej na temat: Polish Masters w Rainbow Six

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL