Profesjonalny gracz zbanowany za rasistowski wpis na Twitterze

​Profesjonalny gracz Ryan "Filipino Champ" Ramirez, były mistrz turniejów Evo, już od dawna słynął w społeczności miłośników bijatyk z kontrowersyjnej natury. Teraz jednak postanowił zażartować sobie z ruchów antyrasistowskich, które prowadzą protesty na ulicach wielu miast w USA i na świecie.

Wydawcy gier i organizatorzy turniejów na perspektywę negatywnego marketingu musieli już zareagować, więc po wielu latach podobnych występków Ramirez został w końcu zbanowany między innymi z wszystkich zmagań organizowanych przez Capcom, ale także przez inne firmy z branży.

Reklama

To poważny problem dla gracza, który największe sukcesy święcił właśnie w Marvel vs. Capcom 3, będąc w przeszłości jednym z najlepszych na świecie zawodników w tej produkcji. Niedawno jednak mężczyzna opublikował zdjęcie arbuza z podpisem "#WatermelonLivesMatter", a to było już za dużo.

"#WatermelonLivesMatter" to oczywiście nawiązanie do ruchu Black Lives Matter, walczącego o poprawę życia czarnoskórych mieszkańców Stanów Zjednoczonych. To także główne hasło trwających obecnie protestów. Tymczasem zamiłowanie do arbuzów to jeden z rasistowskich stereotypów.

Nie ma więc żadnych wątpliwości, czy Ramirez żartował. Zaraz po publikacji wpisu dwa duże turnieje - East Coast Throwdown oraz Combo Breaker - błyskawicznie odcięły się od gracza i poinformowały, że ten nie może wziąć udziału w żadnej z nadchodzących imprez. Mężczyzna usunął więc tweet.

Wystosował także mało przekonujące przeprosiny, ale na skruchę było już za późno. Ta została dodatkowo umniejszona chwilę później, gdy Ramirez zaczął wdawać się  w agresywne dyskusje z dwójką innych graczy i komentatorem Davidem "UltraDavid" Grahamem, którego nazwał "suką".

Wczoraj Capcom ogłosił, że także banuje Ramireza ze swoich turniejów. Gracze zastanawiają się, dlaczego zajęło to tak długo, skoro w sieci znaleźć można mnóstwo dowodów na homofobiczne i rasistowskiego zachowanie mężczyzny, z materiałami wideo datowanymi jeszcze na 2011 roku.

Dowiedz się więcej na temat: Ultimate Marvel vs. Capcom 3

Reklama

Najlepsze tematy