Profesjonalni gracze CS:GO ponownie mogą popełniać samobójstwo

​Po kilku dniach kontrowersji, profesjonalni zawodnicy Counter-Strike: Global Offensive biorący udział w turniejach organizowanych przez organizację ESL - w tym w trwającym IEM Beijing 2019 - mogą ponownie popełniać samobójstwo na serwerach, za pomocą komendy "kill" lub na inne sposoby.

Wcześniej w tym tygodniu ESL zaktualizowało swój regulamin zawodów, w którym takie posunięcia były stanowczo zabronione.

Reklama

"Gracz nie może celowo popełnić samobójstwa swojej postaci. To obejmuje komendę kill oraz korzystanie z map, jak zeskakiwanie z wieżowca na Vertigo" - napisano.

Popełnienie takiego samobójstwa może w CS:GO być całkiem korzystne, głównie ze względu na nadzorującą rozrywki ekonomię. Możemy na przykład zabić się, by przeciwnik nie otrzymał nagrody pieniężnej, lub też popełnić samobójstwo na samym końcu rundy, by otrzymać bonus za przegraną.

ESL tłumaczyło, że w ten sposób "zniechęcić do wykonywania akcji, które w negatywnych sposób wpływają na rywalizację, bazując na doświadczeniach oraz opiniach społeczności po niemieckich rozgrywkach ESL National Championship" - napisano w uzasadnieniu datowanym na 4 listopada.

Decyzja była dziwna, ponieważ profesjonaliści nie korzystali z komendy "kill", choć mają taką możliwość. Dziwiono się więc, skąd taka zmiana, nawet jeśli nieuczciwi Niemcy zdecydowali się nadużywać tej możliwości w jednym z turniejów.

Krytykowano głównie fakt, że takie podejście nie pozwala korzystać z dużo bardziej popularnej taktyki, czyli palenia samego siebie w granatach zapalających i koktajlach Mołotowa. To nadal niszowa, ale stosowana metoda na pozbawienie przeciwnika gotówki za zabójstwa.

"Po dokładnym przyjrzeniu się sprawie postanowiliśmy cofnąć decyzję. Przeprowadzimy głębszą dyskusję na temat tego zapisu ze Stowarzyszeniem Profesjonalnych Graczy CS:GO, by poprawić wrażenia dla oglądających, ale w zgodzie z wszystkimi zainteresowanymi stronami" - napisano.

Dowiedz się więcej na temat: CS:GO

Reklama

Najlepsze tematy