Poznaliśmy daty rozpoczęcia letnich sezonów LCS i LEC

​Chociaż niektórzy nie zdążyli pewnie jeszcze odetchnąć po wszystkich emocjach związanych ostatnio z League of Legends, Riot dostarcza kolejne informacje. Niedawno dowiedzieliśmy się, kiedy możemy spodziewać się powrotu europejskiej i amerykańskiej sceny esportowej.

Już od jakiegoś czasu stało się jasne, że przerwa pomiędzy wiosennym a letnim sezonem nie będzie trwała zbyt długo. MSI 2020 zostało anulowane.

Reklama

Wzrosła za to pula drużyn na Mistrzostwa Świata, które zapowiadają się aktualnie na jedyny turniej międzynarodowy w tym roku. Zanim jednak przyjdzie czas gdybania na temat Worldsów, musi ruszyć letni sezon.

Dzięki informacjom z social mediów obu franczyz League of Legends, poznaliśmy daty powrotu zachodnich lig. Letni sezon LEC rozpocznie się już 12 czerwca, a LCS dzień później, 13 czerwca.

Europa planuje rozpocząć nowy sezon spotkaniem pomiędzy MAD Lions a G2 Esports, podczas gdy Ameryka Północna, w charakterystycznym dla siebie stylu, zorganizuje rewanż za finał wiosennego splitu.

Do tego czasu oba regiony mają czas na przeanalizowanie swoich ostatnich meczów, przygotowanie się do ważniejszej części 2020 roku i ewentualnie dokonać zmian w drużynach, z czego zdaje się już powoli korzystać LCS.

Dowiedz się więcej na temat: League of Legends

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś na świecie

Raporty specjalne

Rekomendacje