Powrót Aristocracy do najlepszej trzydziestki drużyn

​Kibice znad Wisły ponownie mogą cieszyć się z dwóch drużyn w notowaniu rankingu hltv.org. Do AGO Esports dołączyło Aristocracy. Drużyna Wiktora "TaZ" Wojtasa ma za sobą bardzo udany weekend.

Ubiegłe tygodnie nie były sielanką dla byłej drużyny organizacji devils.one. Największym ciosem dla "Arystokratów" było odpadniecie w czwartej serii otwartych eliminacji do StarLadder Minora w Berlinie.

Reklama

Chichotem losu był fakt, iż drużyną, która wyeliminowała Aristocracy było Virtus.pro, czyli poprzednia drużyna "TaZa", z którą wygrywał on największe swoje sukcesy w CS:GO. Wiele wskazuje na to, że jednak nastąpiło swego rodzaju przebudzenie w tej drużynie. W miniony weekend wystąpili w fazie play-off letniej edycji ESL Mistrzostw Polski i zgarnęli ostatecznie tytuł, w finale rewanżując się Virtus.pro za porażkę na międzynarodowym polu.

Krajowy tytuł prawdopodobnie był głównym czynnikiem, który redakcja hltv.org brała pod uwagę, awansując polską drużynę na trzydzieste miejsce. Jest to awans o dwa "oczka" w porównaniu do zestawienia z ubiegłego tygodnia.

Innym polskim reprezentantem w prestiżowym rankingu jest AGO Esports. "Jastrzębie" utrzymują się w nim nieustannie od kilku tygodni. Teraz zaliczyli jednak malutkie potknięcie i spadli z 26. pozycji na 27. Tutaj jednak nie można się dziwić, gdyż dywizja CS:GO warszawskiej organizacji w ostatnim okresie przeżywa duży kryzys, który może zakończyć się zmianami personalnymi w drużynie.

Wielki progres zaliczyła brazylijska FURIA Esports. Brazylijska drużyna, która dotarła do finału turnieju LAN-owego siódmego sezonu ligi ECS jeszcze w ubiegłym miesiącu plasowała się pod koniec drugiej dziesiątki rankingu, a teraz zanotowała awans na piątą lokatę. Brazylijczycy będą mogli potwierdzić swoją formę już w najbliższy weekend, kiedy zagrają na turnieju w Lizbonie.

Podium rankingu pozostało bez zmian. Na czele utrzymuje się Team Liquid, tuż za Amerykanami plasują się zawodnicy Astralis z Danii, a podium zamyka fińskie ENCE.

Krzysztof Chałabiś

Dowiedz się więcej na temat: Aristocracy

Reklama

Najlepsze tematy