Polsko-niemiecka batalia o Minor!

​Już dziś o godzinie 15:00 odbędzie się najważniejsze dotychczas spotkanie polskiego CS:GO w pierwszym półroczu 2019. Zawodnicy Virtus.pro zmierzą się z niemieckim BiG w meczu o wyjazd na StarLadder Minorze Berlin 2019. Faworytem tego meczu jest drużyna z zachodniej strony Odry.

Batalie polsko-niemieckie niemal w każdej dziedzinie przyprawiają wypieków na twarzy kibiców obu stron. Wieloletnie animozje obu krajów naturalnie przekładają się na sport. Wśród kibiców zazwyczaj są bardziej gorące nastroje, niż w potyczkach z innymi rywalami. Nieco delikatniej wygląda to w esporcie, lecz rywalizacja między krajami nie jest pozbawiona emocji znanych ze sportowych aren.

Reklama

Dziś o godzinie 15:00 na serwerze spotkają się polskie Virtus.pro oraz niemieckie BiG. Stawka meczu jest bardzo wysoka. Zwycięzca zakwalifikuje się na europejski StarLadder Minor. To z tego turnieju bezpośrednio można awansować do turnieju rangi Major. Niemcy będą chcieli się pojawić przed własną publicznością, ale nasi gracze mogą te plany pokrzyżować.

Niestety dla naszych kibiców, to BiG jest według bukmacherów i ekspertów faworytem spotkania. W drodze do spotkania z Virtusami, nasi zachodni sąsiedzi najpierw zwyciężyli 2:1 ze Sprout, a następnie ulegli 0:2 szwedzkiemu fnatic. Virtus.pro miało odwrotną drogę. Polacy najpierw ponieśli porażkę z mousesports, by potem nie bez problemu zwyciężyć z międzynarodowym składem GamerLegion.

Jednak jak wspomniałem wyżej, to drużyna "XANTARESA" jest faworytem meczu. Podopieczni Jakuba "Kuben" Gurczyńskiego przeżywają wielomiesięczny kryzys. Skład powołany w Wigilię Bożego Narodzenia, już dwukrotnie się zmieniał. Brak stabilności to coś, czego brakowało Virtus.pro w ostatnich miesiącach. Gdy przyszedł Michał "OKOLICIOUZ" Głowaty, wydawało się, że on przejmie stery nad prowadzeniem drużyny, co wprowadzi porządek w szeregach polskiej ekipy. Widać jednak ciągle bardzo znaczące mankamenty w grze, które przyczyniły się między innymi do porażki w finale ESL Mistrzostw Polski przeciwko Aristocracy (0:2).

Natomiast BiG w ostatnim okresie nie stoczyło wielu spotkań. Najistotniejsze były jeszcze w maju, kiedy wystąpili w dziewiątym sezonie ESL Pro League, lecz do turnieju finałowego nie zdołali awansować. Nie znamy zatem dokładnej dyspozycji niemieckich graczy. Dużym wzmocnieniem miało być przyjście tureckiej supergwiazdy CS:GO - "XANTARESA". Jak na razie były zawodnik Space Soldiers nie wyróżnia się specjalnie na tle kolegów z zespołu. Polscy kibice mają nadzieję, że nie stanie się to także w środowe popołudnie.

Jedno jest pewne. Spotkanie będzie bardzo emocjonujące, bo stawka jest ogromna. Awans na europejski StarLadder Minor do Berlina to ostatnia szansa dla zarówno polskiej, jak i niemieckiej drużyny. Obie mają wiele do udowodnienia, obie będą starały się pokazać kibicom, że liczą się w walce o najwyższe cele. A gdzie indziej próbować zdobywać szczyty, jak nie na Majorze, do którego prowadzi Minor? Mapy pojedynku powinniśmy poznać kilkanaście minut przed rozpoczęciem spotkania.

Mecz Virtus.pro kontra BiG zaplanowany jest na godzinę 15:00. Polska transmisja będzie dostępna na kanale Twitch Piotra "Izaka" Skowyrskiego.

Krzysztof Chałabiś

Dowiedz się więcej na temat: Counter-Strike: Global Offensive

Reklama

Najlepsze tematy