Polish Masters 2020: SLAVGENT i Izako Boars z awansem do play-off

​W 11. kolejce Polish Masters 2020 w Rainbow Six: Siege doszło do starć drużyn usytułowanych na przeciwnych krańcach tabeli. Takie spotkania w teorii miały zdecydowanych faworytów. Czy spełnili oni pokładane nadzieje? Relacja w poniższym artykule.

Teetres SLAVGENT - PACT

Reklama

Starcie na mapie Coastline miało jednego faworyta - było nim SLAVGENT, które ze zdecydowaną przewagą prowadzi w tabeli. PACT natomiast znajduje się po drugiej stronie ligowego muru. Zawodnicy tej formacji zajmują dolną część tabeli.

"PACT-owicze" mają jeszcze szanse na awans do fazy play-off, lecz będzie o to bardzo trudno. Na pewno nie pomogła w uzyskaniu tego celu potyczka ze SLAVGENT. Mecz jednak był jednostronny.

Pierwsza połowa wprawdzie zakończyła się remisem 3:3, lecz w drugiej odsłonie SLAVGENT udowodniło, że jest zdecydowanie mocniejszą ekipą. Wygrali ten fragment spotkania aż 4:0 i ostatecznie zwyciężyli 7:3. Tym samym umocnili się na pozycji lidera, zaś PACT zajmuje nadal szóste miejsce.

XPG Invicta - PRIDE

Invicta jest kolejną z drużyn w 11. kolejce, która mierzy się z formacją znajdującą na drugim biegunie tabeli. PRIDE jednak spisuje się znacznie gorzej od PACT-u. "Orły" zajmują ostatnią pozycję z zaledwie jednym zwycięstwem na koncie. Trudno było zatem przewidywać, że walcząca o play-off Invicta napotka duże problemy w tym starciu.

Okazało się, że oczekiwania nie były w żaden sposób przesadzone. Mecz na Playhouse nie był ciekawym widowiskiem. Od samego początku do końca spotkanie było kontrolowane przez Invictę. Wynik 7:1 mówi sam za siebie. Totalna dominacja. Mimo to, znajdująca się na czwartej pozycji formacja XPG nie może być pewna awansu do fazy play-off na trzy kolejki do końca fazy zasadniczej.

AVEZ Esport - Devils.one

Spotkanie "Ośmiornic" z "Diabłami" było najciekawiej zapowiadającym się spotkaniem jedenastej serii. Obie te drużyny walczą o awans do fazy pucharowej. Żadna z tych ekip nie może liczyć jeszcze na najlepszą czwórkę. Zawodnicy nie zawiedli tych prognoz. Widzowie Polsat Games mogli być świadkami znakomitego spotkania na mapie Oregon.

Pierwsza część zakończyła się prowadzeniem devils.one 4:2. Przewaga dwóch "oczek" nie mogła jednak dawać dużo komfortu tej organizacji. AVEZ jest w bardzo dobrej formie w tym sezonie i było stać zawodników tej drużyny na odrobienie straty.

AVEZ odrobiło poniesione w pierwszej części straty. Nie udało się wykonać tego z żadną nawiązką i ostateczny wynik to 6:6. Spotkanie stało jednak na wysokim poziomie i zdecydowanie było to najlepsze starcie kolejki.

Izako Boars - Hummingbirds

Ostatnim meczem 11. Kolejki był mecz pomiędzy Izako Boars a Hummingbirds. Niestety, był to przykład kolejnego spotkania bez większej historii. "Dziki" będące w świetnej dyspozycji nie dały najmniejszych szans "Kolibrom" na rozwinięcie swoich skrzydeł.

Pierwsza połowa zakończona wynikiem 5:1, druga zaś 2:0 dla formacji Piotra "izaka" Skowyrskiego. To niestety tyle, co można powiedzieć o spotkaniu rozegranym na mapie Kafe Dostoyevsky. Dzięki temu zwycięstwu Izako Boars może być już pewnym awansu do fazy pucharowej Polish Masters 2020.

Dowiedz się więcej na temat: Rainbow Six Siege

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś na świecie

Raporty specjalne

Rekomendacje