Polish Masters 2020: Hummingbirds znów na remis

​Formacja Hummingbirds zremisowała już drugi mecz w lidze Polish Masters 2020 w Rainbow Six: Siege. "Kolibry" tym razem podzieliły się punktami z PRIDE. Pozostałe spotkania trzeciej kolejki również były pełne emocji.

XPG Invicta - Izako Boars

Reklama

Pierwszym starciem było spotkanie niepokonanych dotychczas drużyn - XPG Invicta oraz Izako Boars. Mapą spotkania było Theme Park. Od samego początku widoczny był wyrównany poziom obu formacji.

Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał remis 3:3. Trudno było wskazać drużynę, która może wyjść zwycięsko z tej potyczki. Druga część należała już jednak do Invicty.

To oni zwyciężyli tę połowę 4:2 i ostatecznie pokonali swojego rywala 7:5. Było to jedno z najbardziej wyrównanych spotkań w tegorocznych rozgrywkach Polish Masters. Jak się okazało, był to dopiero początek emocji na serwerze.

PACT - AVEZ Esport

Kibice mogli nieco ochłonąć podczas starcia PACT-u z AVEZ Esport. Między drużynami była widoczna różnica klas na lokacji Oregon na korzyść "Ośmiornic". Po pierwszej połowie AVEZ prowadziło wprawdzie 4:2 i można było spodziewać się, że PACT pokusi się o próbę odrabiania strat.

W drugiej części był to jednak popis jednej drużyny - było nią AVEZ. Trzy zdobyte rundy, bez żadnej porażki jednoznacznie pokazało, kto był lepszy w tym starciu. Dla "Ośmiornic" triumf 7:2 był pierwszym zwycięstwem podczas tegorocznych rozgrywek rodzimej ligi Rainbow Six: Siege.

Hummingbirds - PRIDE

Najwięcej emocji było w spotkaniu drużyn, które do tej pory nie zaznały jeszcze zwycięstwa w Polish Masters i okupują dolną część tabeli. Hummingbirds podejmowało na mapie Consulate drużynę PRIDE.

Pierwsza połowa należała do "Orłów" z PRIDE. Przedstawiciele tej organizacji wygrali aż cztery rundy do przerwy, co dawało pozornie duży komfort w grze. W dwóch dotychczasowych grach "Kolibry" zdobyły zaledwie jeden punkt po remisie i porażce. Wiele wskazywało na to, że czeka ich kolejna porażka, lecz nagle druga część spotkania odmieniła wszystko.

Hummingbirds zaczęli odrabiać straty. Wychodziło im to całkiem dobrze i z rundy na rundę radzili sobie coraz lepiej. Ku zaskoczeniu wielu, potrafili odrobić wszystkie straty i doprowadzić do remisu 6:6. Oznacza to, że HBIRDS zremisowali już drugie spotkanie w tym sezonie i wraz z PACT-em tworzą tercet drużyn, które nie odniosły jeszcze zwycięstwa.

Testrees SLAVGENT - devils.one

Po pełnym emocji spotkaniu HBIRDS z PRIDE przyszła pora na odrobinę mniejsze natężenie emocji. SLAVGENT wraz z devils.one nie stworzyły wielkiego widowiska. Na Kafe Dostoyevsky Testrees SLAVGENT od początku dominowało, wygrywając pierwszą połowę 4:2.

Po przerwie dominacja nabrała jeszcze większego wyrazu. Szybkie trzy zdobyte punkty przechyliły szalę zwycięstwa na stronę SLAVGENT. Tym samym stali się jedną z dwóch - obok XPG Invicty niepokonaną drużyną ligi. Devils.one zajmuje natomiast czwarte miejsce i znajduje się na skraju awansu do fazy play-off Polish Masters 2020.

Bezpośrednią transmisję z trzeciej kolejki Polish Masters 2020 przeprowadziła stacja Polsat Games.

Dowiedz się więcej na temat: Rainbow Six Siege

Reklama

Najlepsze tematy