Polak wystąpi na Majorze w CS:GO

​To już pewne. FaZe Clan zgłosił polskiego zawodnika - Filipa "NEO" Kubskiego do składu na nadchodzący turniej StarLadder Major Berlin 2019. Kubski będzie jedynym reprezentantem naszego kraju w turnieju najwyższej rangi w CS:GO.

Polak do tej pory był testowany przez amerykańską organizację FaZe Clan. Przez ten okres wystąpił w dwóch ważnych turniejach LAN-owych, z których ani jednego nie zdołał zwyciężyć. Podczas DreamHack Masters w Dallas dotarł do półfinału rozgrywek, a w Montpellier jego drużyna zakończyła zmagania już na ćwierćfinale. Były to rozgrywki finałowe dziewiątego sezonu ESL Pro League. Najwyraźniej koledzy "NEO" dobrze czują się z Polakiem w składzie, gdyż zgłosili wraz z nim skład na kolejny wielki turniej CS:GO.

Reklama

Okazało się, że Kubski będzie jedynym Polakiem, który wystąpi na StarLadder Major w Berlinie. Dla polskiej sceny CS:GO i fanów "kantera" z naszego kraju jest to bardzo dobra wiadomość. Na poprzednim turnieju rangi Major - IEM Major Katowice nie wystąpiła żadna polska drużyna, a także nie widzieliśmy Polaka w żadnym z międzynarodowych składów. Takie odświeżenie będzie zapewne bardzo dobrym powodem do kibicowania dla kibiców znad Wisły.

Turniej zostanie rozegrany w stolicy Niemiec, więc polscy fani nie będą mieli większych kłopotów, by dotrzeć na rozgrywki. Berlin będzie najbliższą do Polski dotychczasową lokalizacją zorganizowanego Majora w historii, nie licząc oczywiście turniejów w naszym kraju. "NEO" będzie mógł liczyć na prawdziwy najazd fanów do berlińskiej hali.

Rozgrywki rozpoczynają się dopiero w ostatnich dniach sierpnia, więc FaZe Clan ma jeszcze bardzo dużo czasu, by się odpowiednio przygotować do najważniejszego turnieju w kalendarzu CS:GO. Ważnym przetarciem będzie ESL One w Kolonii, który startuje już drugiego lipca.

Krzysztof Chałabiś

Dowiedz się więcej na temat: CS:GO

Reklama

Najlepsze tematy