Overwatch dostępny do 4 grudnia jako free-to-play

​Blizzard zdecydował się w tym roku na wyjątkową promocję w ramach Czarnego Piątku, dlatego każdy może zupełnie za darmo spróbować swoich sił w jego popularnym sieciowym shooterze.

Jeżeli należycie do fanów gry, to raczej nie ucieszycie się z nowej akcji, bo zapewne już macie swoją kopię Overwatch, a regularnie dodawane do niej mapy, bohaterowie czy inne aktualizacje i tak są darmowe. W ramach promocji z okazji Black Friday deweloper postanowił bowiem udostępnić swoją grę wszystkim chętnym w ramach free-to-play, czyli do 4 grudnia wszyscy grają za darmo. Mówiąc krótko, Blizzard daje nam tydzień czasu na przetestowanie swojej produkcji i zdecydowanie, czy chcemy zostać z nią na dłużej.

Reklama

Bo free-to-play oznacza oczywiście, że spróbujemy gry za darmo, ale po wyznaczonym czasie stracimy do niej dostęp. Jeżeli jednak Overwatch spodoba nam się tak bardzo, że będziemy chcieli kontynuować zabawę, możemy skorzystać z obniżki ceny na podstawową wersję gry. Obecnie można ją kupić za 15 USD zamiast 20 USD, a Edycja Legendarna jest przeceniona jeszcze bardziej i zamiast 40 USD wystarczy wyłożyć 20 USD - niestety ceny loot boxów pozostały bez zmian.

Żeby pobrać Overwatch za darmo i dołączyć do gry, wystarczy założyć konto na Battle.net, jeśli jeszcze go nie posiadacie, pobrać odpowiedniego klienta i zainstalować grę - gotowe! Co warto podkreślić, kreskówkowa grafika nie jest wybitnie wymagająca, dlatego większość komputerów powinna sobie z nią poradzić. Co więcej, gra potrzebuje jedynie 30 GB wolnej przestrzeni na dysku, co jest miłą odmianą od ostatnich praktyk w stylu Red Dead Redemption 2 czy nowego Call of Duty, które potrafią wymagać nawet 150 GB! Więcej szczegółów na temat Czarnego Piątku u Blizzardów znajdziecie TUTAJ.

Przypominamy też, że chociaż Blizzard zapowiedział już drugą część gry, to fani jedynki nie mają powodów do obaw. Deweloper poinformował bowiem, że nie zaprzestanie wspierania oryginalnego Overwatch - szef studia potwierdził, że gry będą koegzystować, więc posiadacze pierwszej odsłony otrzymają dostęp do wszystkich nowych bohaterów i map z Overwatch 2. A  jeśli zdecydujemy się na przesiadkę, to możemy również liczyć na przeniesienie ciężko wypracowanych modyfikacji kosmetycznych.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Dowiedz się więcej na temat: Overwatch

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś na świecie

Raporty specjalne

Rekomendacje