Overwatch 1 oraz 2 zostaną ostatecznie połączone

​Zapowiedź Overwatch 2 na imprezie BlizzCon w ubiegły weekend wywołała nieco zamieszania. Gracze zastawiają się głównie, dlaczego twórcy zdecydowali się na taki tytuł, skoro nowości nie ma zbyt dużo, podczas gdy Blizzard zapewnia na każdym kroku, że otrzymujemy pełnoprawną kontynuację.

Ale czy aby na pewno? Wydaje się, że sam reżyser Jeff Kaplan przeczy tym słowom, ponieważ w jednym z niedawnych wywiadów potwierdził, że Overwatch 1 oraz Overwatch 2 zostaną ostatecznie połączone w jeden "klient", bez podziału na dwie odrębne produkcje. Wszyto dla dobra "rywalizacji".

Reklama

"Dwójka" ma wprowadzić nowych bohaterów, mapy i skupić się bardziej na treściach przeznaczonych do kooperacji czy nawet samodzielnej zabawy, lecz nie zabraknie także atrakcji w postaci trybu Push, gdzie dwa zespoły walczą o kontrolę nad sporych rozmiarów robotem.

Ten sam Kaplan przyznał, że to prace nad Overwatch 2 sprawiły, że znacznie spowolniło się tempo produkowania aktualizacji dla "jedynki". Wszystko to wyraźnie wskazuje na to, że nie mamy wcale do czynienia z kontynuacją, ale z dużą aktualizacją, która powinna być tańsza - wnioskują gracze.

Nic z tego, Blizzard chce zarobić. "Nadejdzie moment, w którym klienty obu gier zostaną połączone. Uważamy, że to bardzo ważne, zwłaszcza z punktu widzenia rywalizacji. Chodzi o to, by uniknąć dzielenia społeczności na mniejsze grupy, by nie dawać nikomu przewagi" - tłumaczy reżyser.

No to po co w ogóle wydawać Overwatch 2 jako osobną produkcję! - krzyczą niektórzy gracze. Cóż, jeśli nie wiadomo, o co chodzi... Overwatch 1 oraz Overwatch 2 zaczną więc życie jako dwie osobne gry, lecz zostaną ostatecznie połączone, zwłaszcza że grafika i silnik wcale nie ulegają zmianie.

Już podczas zapowiedzi "dwójki" Kaplan kombinował, jak tylko mógł i zapewniał, że wraz z Overwatch 2 jego studio chce "zmienić definicję sequela". No i chyba się udało, Blizzard zamienił tradycyjny sequel na samodzielny dodatek sprzedawany jako osobna produkcja, ale tylko przez określony czas.

Dowiedz się więcej na temat: Overwatch

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama